Yazı Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 19:14 Bu yazı 3151 kez okundu
 
KADIN DÜNYA’DIR BİZ DÜNYA’YA YETERİZ..
Emine Aslan Burkan
 
 

Kadın kadına muhalefet olduğu sürece, Toplumda kadın mağdur, kadın imkansız, kadın güçsüz diye şikayetleri  sürekli duyarız .

Oysa, hep birlikte baş kaldırır asla diye sesimizi yükseltirsek , söz konusu kadın olduğuna bakmadan biz kadınlar diyebilirsek konu kapanmıştır mesajı vermiş oluruz. Zamanımı  kalan  ömrümün büyük kısmını STK ‘larda bu uğurda seve seve harcarım.

Keyifle savunurum bütün kadınlar adına Kadınlığımızı.

Kadın kadına destek olursa başaramayacağı konu  yapamayacağı iş olmaz .

 Ahlak çerçevesinde hayatın getirdiği akım üzere hayatını fevkalade idame ettirir Türk kadını.

xxx

Evlilikler, erkek kadına kol kanat olsun  diye kurulmamıştır. Malesef evli olmayan kadınlarımız güzel ülkemizde farklı bakışlar altında ezilmeye çalışılıyor..!   

Bazı eğitimin ulaşamadığı, teknolojinin varamadığı dahada kötüsü ekmeğin kısıtlandığı yerlerde yuvalar da olumsuz sonuçlar yaşanabiliyor. Kadın elbette çabuk incinir tıpkı manolya gibi, yaradılış olarak duygusal hassas yapımız gereği bu böyledir. Bu durum özel bir ilgi yada ilgisizlik gerektirmez. İnsan olarak konuları ele aldığımızda yuvalar şen, Analar mutlu, Aileler huzur bulur. Bir kaç örnekle bu konu ele alınmıyor elbet.

Yeni dünya düzeninde yeniliklerle, sessizlerin sesinde, çocukların gözünde, biz kadınları sayıları artarak görebileceksiniz.

 Kadın dünyadır. Kadın  Anadır. Kadın Topraktır. Kadın Vatandır

 Omuz omuza olmak, paylaşmak, bir olmak, güç kazanmak, örnekleme gerekirse, evdekini eldekine ortak etmek  değildir bir olmak. Bazen eve lazım olan camiye haramdır diyebilmeliyiz. İnsanlar işsiz çaresiz  ve  iş istiyor, aş değil, iş istiyor. Evine  başı dik gitmek istiyor babalar ve  itibar istiyor.

Kadınlar sadece sevgi istiyor değerli olduğunu hissetmek istiyor.

ALLAH Neslimize tertemiz yarınlarda helal hak dünyada hakkı ile yaşanır olmasını nasip etsin..

 

SAĞLICAKLA

 

 

Medya-24

İletişim Koordinatörü

Emine ASLAN BURKAN

 
Etiketler: , KADIN, DÜNYA’DIR, , , , BİZ, DÜNYA’YA, YETERİZ..,
Haber Yazılımı