Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 23:53 Bu haber 4273 kez okundu
 
“Zeytinada Su Sorunu İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çözüm Bekliyor “
Siyasetle uğraşırken su sorununu çözmek için muhtar seçildiğini belirten Zeytinada muhtarı Mehmet Ali Şener, taşıma suyu ile değirmeni döndürmeye çalışıyoruz. Sorunu çözmek için muhatap bulamıyoruz.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
 “Zeytinada Su Sorunu İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çözüm Bekliyor “

                     

 

 

Antalya Gazipaşa / Adını köye yakın zeytinliğin olduğu adadan alan Zeytinada mahallesi ürettiği kaliteli muz ile öne çıkan köylerden.

İçme ve sulama suyu sorunu yaşayan mahallede üreticiler konuyu çözmek için resmi muhatap bulamadıklarını söyledi.

Medya-24’ten Haberin Peşinde program yapımcısı Ramazan Çapar’a, çektikleri sıkıntıları anlatan muhtar Şener, Ak Parti ilçe teşkilatında siyaset yaparken, doğup büyüdüğü Zeytinada’nın su sorununu çözmek için muhtarlığa aday olup seçildiğini ve fakat bürokrasi sorununu aşamadıklarından yakınarak,

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu dahil bölge milletvekillerine konuyu arz ettiklerini ancak sonuç alamadıklarını söyledi.

“Yeter ki müsaade etsinler Gökçeada’dan zeytin alana suyu biz getirelim “ diyen muhtar sözlerine, 15 Temmuz Hain fetücülerin  darbe girişimi  gecesinde Antalya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, o tarihte Antalya Valisi Yılmaz Şimşek ile birlikte cansiper hane koruyanların içerisinde yer aldığını  ifade ederek, ahde vefa  olarak Erdoğan’dan su sorununa çözüm bulmasını beklediğini ifade etti.

HABERİN AYRINTILARINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA  İZLE  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Zeytinada, Su, Sorunu, İçin, Cumhurbaşkanı, Erdoğan’dan, Çözüm, Bekliyor, “,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı