Haber Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 13:21
 
Yuvaköy, dere ıslahı bekliyor
Başkentin sorunlarını bire bir yaşayan mahalle yöneticileri muhtarlar , pandemide ne yapıyor..? Vatandaşlar muhtarlardan ne bekliyor ..? Belediyeler Muhtarlara ne derece yardımcı oluyor... ? medya24 Yurt genelinde gerçek yöneticiler olan muhtarın sorunlarını ekrana taşıyor... İşte Başkent Ankara'nın Yenimahalle Yuvaköy 'ün istekleri yapılan hizmetler......
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
Yuvaköy, dere ıslahı bekliyor

ANKARA / Yenimahalle Muhtarlar Dernek Başkanı ve Yenimahalle Yuvaköyü mahalle muhtarı  Ahmet Şimşek ,  görevde  2. Dönemi olduğunu vurgulayarak,  eksiklerimiz var. Ankara B.Şehir ve Yenimahalle Beledye Başkanlarından memnunuz  ancak önceki yıllardan kalan dere ıslahı gibi sorunlarımıza çözüm bekliyoruz.

 

Aynı zamanda Yenimahalle Muhtarlar dernek başkanlığıda sürdüren Şimşek, muhtararın itibar kazanması gerekiyor. Koca mahalleleri idare ediyorlar fakat, belediye meclisinde yoklar mahalle ile ilgili bir karar alınırken o mahalleyi temsil eden muhtarların söz hakkı olmalı diye konuştu.

Yuvaköy ilgili de açıklamada bulunan  muhtar Ahmet Şimşek,  “göreve geldiği sırada muhtarlık binasının olomadığını  kendi imkanlarıyla  restore edip hizmet verir hale getirdiğini,  ayrıca 2 binayıda   Yenimahlle belediyesinin katkılaıyla hzmete sunduklarını, köy konağını  restore ederek modern bir  hale getirdiklerini söyledi. Yenimahalle belediye başkanı Fethi Yaşar ve Ankara  B.Şehir Belediye Başkan ı Mansur Yavaş’a  teşekkür ediyoruz .”dedi.

 

İçme suyunu çözdüklerine dikkat çeken Şimşek,komple şebekenin değiştiğini,  asfalt attırdığını ,kabristanı ağaçlandırdıklarını ve fakat doğalgazı henüz getiremediklerini,  dere ıslahının yapılamadığını harebe durumdaki araziyi modern park haline dönüştürdüklerini belirterek şunlara değindi.

Muhtar Şimşek’in çalışmarına ilişkin açıklamsını aşağıdaki videoya tıkla izle.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yuvaköy,, dere, ıslahı, bekliyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı