Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 09:52 Bu haber 1140 kez okundu
 
YURT GENELİNDE HAVA SICAKLIĞI 8 DERECE ARTIYOR
HAVA DURUMU Haberi
YURT GENELİNDE HAVA SICAKLIĞI 8 DERECE ARTIYOR

 

ANKARA(ANKA)-Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde hava sıcaklığının 3 ila 8 derece artmasının beklendiğini bildirdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya ile Çanakkale'nin batı ilçelerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, yurt genelinde 3 ile 8 derece artması bekleniyor. Rüzgarın ise kuzey ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, güneybatı bölgelerde güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esmesi öngörülüyor. 

-BUZLANMA VE SİS UYARISI-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sabah ve gece saatlerinde yurdun, iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesinin beklendiğini belirtirken, yaşanabilecek görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA:  Parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya ile gece saatlerinde Çanakkale'nin batı ilçelerinin geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın,  Kıyı Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI-

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu.(16)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu.(17)

İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu.(20)

ADANA: Az bulutlu.(22)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu.(20)

HATAY: Az bulutlu.(19)

MERSİN: Az bulutlu.(21)

KONYA: Parçalı ve az bulutlu.(17)

TRABZON: Parçalı ve az bulutlu.(14)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu.(3)

KARS: Parçalı ve az bulutlu.(1)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(14)

GAZİANTEP: Az bulutlu ve açık.(13) (ANKA)

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Haber Yazılımı