Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 15:46 Bu haber 3592 kez okundu
 
YÜCEL, KADIVAKFI HİZMET ALIYOR
"KADIVAKFI HİZMET ALIYOR " Göç vermiyor alıyorlar, karakucak güreş şenlikleri ile dikkat çekiyorlar.Tokat Kadıvakfı'nın yeni muhtarı Mustafa Yücel,her türlü hizmeti aldıklarını söyledi.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
YÜCEL, KADIVAKFI HİZMET ALIYOR

 

 

 

 

Tokat/Merkez köylerden Kadıvakfı muhtarı Mustafa Yücel, 31 Mart seçimlerinde en yakın rakibine 150 oy farkı atarak seçildiğini ve önceki muhtarında iyi çalıştığını ifade ederek,çok önemli eksikleri olmadığına dikkat çekti. Bazı sokaklarda parke taşı ihtiyacı olduklarını ilgili kurumlara durumu ilettiklerini ve 5 yıl içerisinde çözüleceğini söylediklerini kaydeden muhtar Yücel,

 

KADIVAKFI ŞENLİKLERİ

 

Göç vermediklerinin göçün durduğunu ve hatta geri dönüşlerin yaşandığını anımsatarak  geçim kaynaklarının tarıma dayalı olduğunu ve geçene yıl  yaşanan dolu nedeniyle verim alamadıklarını dile getirdi. Köyün adının rivayete göre Osmanlı zamanında burada yaşayan Kadı'nın oğlunun işlediği suç  nedeniyle oğlunun öldürülmemesi karşılığı köyü köylülere bırakıp gitmiş.İsmin buradan geldiği düşünülüyor.Okul açık ,sağlık evi ve Kur'an kursu olduğunu köyün adını taşıyan bir derneğin faaliyette olduğunu, seneye 5. düzenlenecek olan Karakucak şenliklerine herkesi davet ettiğini söyledi.  Aza Salih Toker'de muhtarın ifadelerine katıldığı sözlerine ekledi.

 

MUHTARIN AÇIKLAMALARINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜCEL,, KADIVAKFI, HİZMET, ALIYOR, ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı