Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 17:09
 
Yokuş : "Sokağa Çıkma 15 Gün Yasaklansın"
Artan covid vakalarının bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini belirten İyi Parti’nin son aylarda konuşulan ismi Fahrettin Yokuş, kesintisiz 15 gün sokağa çıkma yasağı ilen edilmeli”dir
GÜNDEM Haberi
Yokuş :

 

Yokuş yaptığı yazılı açıklamada şunlara değindi:

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, son günlerde artan corona virüs vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Tüm Türkiye’de corona virüs vaka sayıları artıyor. Özellikle metropol kentlerimizde durum çok vahim. İlerleyen günlerde daha vahim bir tablo ile karşılaşmamak için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmeli” dedi.

 

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, son günlerde yükselen corona virüs vaka sayılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da corona virüs vaka sayılarının arttığını belirten Yokuş, “ Ülkemizde birçok ilde yükselen vaka sayıları hepimizi ciddi şekilde endişeye düşürüyor. Konya’da da son günlerde gözle görülür bir artış var. Konya’mızdaki artış ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında da açık bir şekilde görülüyor. Kenti yönetenlerin vaka artışının önüne geçebilmesi için acilen yeni tedbirler getirmeleri şart” dedi.

“15 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLMELİ”

 

Vaka sayılarının önüne geçilebilmesi için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerektiğine vurgu yapan Yokuş, “Sağlık Bakanlığı artık açıkladığı verilerle güvenirliliğini yetirmeye başladı. Ülkemizin her yerinde corona virüs vaka sayıları ciddi bir artış gösterdi. Özellikle metropol kentlerimizde durum çok vahim. İlerleyen günlerde daha vahim bir tablo ile karşılaşmamak için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmeli. Sokağa çıkma yasağı getirildikten sonra da vatandaşlarımıza süreci en az hasarla atlatabilmeleri için ekonomik destek sağlanmalı. İktidarın 15 gün iş kaybına uğranacağı endişesi yerine, toplum sağlığını düşünmesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem bu salgının önüne geçebilecek, hem de vatandaşlarına ekonomik destek sağlayabilecek güce sahiptir” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yokuş, :, "Sokağa, Çıkma, 15, Gün, Yasaklansın",
Yorumlar
Haber Yazılımı