Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 21:14 Bu haber 3719 kez okundu
 
YOĞUNOLUĞUN DEFNESİ, RİZE'NİN ÇAYI KADAR ÖNEMLİ
-Yoğunoluk, Çok kaliteli Defne ormanına sahip yılda 750 ton üretiyorlar.Cazibeli suya ihtiyaçları var.Tarım Bakanlığından ilgi bekliyorlar..
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
YOĞUNOLUĞUN DEFNESİ, RİZE'NİN ÇAYI KADAR ÖNEMLİ

 

 

 

 

 

Osmaniye /Kadirli Yoğunoluk köy muhtarı Mustafa Özçatal muhtarlıkta 2. dönemi geride bıraktığını ifade ederek, kendisine verilen bu fırsattan dolayı ekibimize teşekkür ederek, 6 dönüme denk gelen alana  bir spor kompleksi yapacaklarını ifade ederek konuyu milletvekillerine ilettiklerini ve 6 köyün faydalanacağı spor kompleksi yapılacağı müjdesini verdi.

 

Emeği geçen Osmaniye milletvekillerine ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ayrıca saygılarını ilettiğini dile getirdi. Muhtar Özçatal, Geçim kaynağını hayvancılık ve tarımın oluşturduğu Yoğunoluk'ta 10 yıla yakın kooperatif başkanlığını sürdürdüğünü ve köye 200 baş büyük hayvan kazandırdığını anımsatarak, yanı sıra defne ormanında defne üretiminde bulunduklarını ifade etti.

 

İçme suyunun yeterli gelmediğine vurgu yapan muhtar Özçatal, cazibeli bir su arayışında olduklarını anımsattı.Elektrik kesintisi sorunu yaşadıklarını ve sık sık kesilen elektriğin hayatı çok olumsuz etkilediğini ve bu konuda bir adım atarak enerji firmasından  gelip çalışma yaptıklarını  ve 2020 yatırım programına aldıklarını  çözeceklerini ifade ederek, bir diğer sorunun köy içerisinden geçen derenin ıslah edilmesi gerektiğini söyledi. Başlıca geçim kaynaklarını oluşturan Defne yaprağı ormanına sahip olduklarını anımsatan muhtar Özçatalan, Tarım Bakanından defne yaprağına eğilmesini ve bir ekip göndermesini istedi.

Suyu çözdüklerinde alt yapının da gündeme alınacağını kaydeden muhtar Özçatal, eksiklerin tamamlanacağına inanıyorum"dedi.

MUHTAR ÖZÇATAL'IN AYRINTILI AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

Kaynak: Editör:
Etiketler: YOĞUNOLUĞUN, DEFNESİ,, RİZE'NİN, ÇAYI, KADAR, ÖNEMLİ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı