Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 16:10 Bu haber 2697 kez okundu
 
Yavaş: “ Akıllı İnek, Sağlıklı Beslenmeye İyi Örnek "
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “ Akıllı İnek, Sağlıklı Beslenmeye İyi Örnek “
SAĞLIK Haberi
Yavaş:  “ Akıllı İnek, Sağlıklı Beslenmeye İyi Örnek

 

Ekonominin lokomotifi reel sektördeki girişimcileri her ortamda destekleyeceğini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bunun son örneğini çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik eden Akılı İnek otomatını ziyaretinde dile getirdi.  

Sağlıklı beslenmeye teşvik eden süt ve ayrını aynı anda verebilen “Akıllı İnek Otomatı “ çocuklara süt ve ayranı sevdirmek için, şimdi  Ankara Halk Ekmek Başkent markette.

Çok sayıda vatandaşların ilgi gösterdiği otomata, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’da yerinde inceleyerek değerlendirmede bulundu.

Otomatın faydalı ve şehrimize farkındalık katacak bir buluş olduğunu ifade eden Yavaş, çocuklarla birlikte sıcak süt ve soğuk ayran içerken akıllı inekle ilgili, Ankara Büyükşehir’in farklı noktaları  ve fuar açılışlarında görmek istediğini ve projenin yakından takipçisi olacağını söyledi.

Öte yandan, akıllı inek otomatının mucidi İş İnsanı Cemil Tanguroğlu, Sayın Yavaş ile istişarelerde bulunarak,  Ankara’nın belli noktalarını renklendirecek otomatların yaygınlaştıracaklarını belirtti.

Gelecek nesillere, çocuklar başta olmak üzere  yetişkinlere de   süt ve ayran içme alışkanlığı kazandıracak  akıllı inek otomatından haberdar olmak için,  akıllıinek.com’dan  takip edebilirsiniz.

  HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yavaş:, , “, Akıllı, İnek,, Sağlıklı, Beslenmeye, İyi, Örnek, , ", ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı