Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:34 Bu haber 11429 kez okundu
 
YASSIÇALI
Çukurova'nın açık hava sebze ve meyve depolarından marul, lahana , ıspanak ve Washington portakal üretiminin kaliteli seviyede yapıldığı Yassıçalı, arıtma tesisine çözüm bekliyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
YASSIÇALI

 

 

 

 

ADANA   / Kozan Yassıçalı  mahallesi muhtarı  levent Göçer, Asurlulardan kalma bölgenin zirvesi sayılabilecek  izci tepesinde gerçekleştirdiğimiz röportajda;  Önemli narenciye üretiminin yapıldığı ve yıllık 85 bin ton ihraca uygun Whashington portakalın  daha verimli hale gelmesi için belediyenin arıtma tesisine çözüm bulması gerektiğini söyledi.

Tesisten araziye sızan atığın ürünleri etkilediğine dikkat çene muhtar Göçer , mahallenin sorunları ve beklentilerine ilişkin şunları aktardı.

" 1981 Doğumlu Makine Teknisyeniyim . 2110 nüfus sahip tarım ve hayvancılılığın geçim kaynağını oluşturduğu Yassıçalı da göreve geldiğimizde  önce arazi yollarını düzelttik, içme suyu sorunu ve internet hatalarını çözdük.Yukarıda ifade ettiğim gibi öncelikli sorun belediye'nin arıtma tesisi.

Tarımsal  sulamaya büyük zarar veriyor.Marul, lahana  ve ıspanak 'ın en verimli olanı  bu ovada üretilir.

Taş ocaklarının faal olduğu bölgede halkın ekonomik geliri  yüksek .Bu potansiyeli  yerel yöneticilerin daha da önemsemesi gerekir.

Eksikleri arasında ara sokakların asfaltlanması  gerekiyor.22 bin dönüm arazimize spor alanı istiyoruz ancak hazine arazisi olduğu için seçeneğimiz yok ve gençler farklı alışkanlıklara yöneliyorlar haliyle göç veriyoruz haliyle. Yerel yöneticilerin kendileri ile  ilgilendiklerini ancak çözüm üretmede daha pratik davranmalarını istedi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: YASSIÇALI, , , ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı