Haber Detayı
19 Nisan 2022 - Salı 00:10 Bu haber 4221 kez okundu
 
Yaşam Koçu Yeliz Çınar: “Danışanlarımıza yol arkadaşlığı yapıyoruz ”
YAŞAM Haberi
 Yaşam Koçu Yeliz Çınar: “Danışanlarımıza yol arkadaşlığı yapıyoruz ”

Her insanın yaşamında dönem dönem olumsuz duygu ve düşünceler oluyor.  Bunlardan kurtulmanın bir yolu da bilinçaltını temizlemek.  Bilinçaltımızda yıllar içerisinde biriken olumsuz,  psikolojik problemlerin ve davranışların yerine, olumlu, dengeli, değer ve güven gibi duyguların yerleştirilmesine bilinçaltı temizliği deniyor.

Özetle burada bir değişim-dönüşüm söz konusu. Olumsuz bir kaydı pozitife çevirmek işlevi. Korku enerjisini sevgi enerjisine dönüştürmek gibi.

 

Hayata ve insana dair her şeyin yaşam koçluğu alanına girdiğini belirten Kimya mühendisi, Yaşam Koçu, Yeliz Çınar, bilinçaltı, şifacılık  alanlarında eğitim veriyor. 

Yaşam koçunun bireyin hayatında bir şeyi değiştirmediğine dikkat çeken Çınar, biz yol arkadaşlığı yapıyoruz “    dedi.

Ağırlıkla NLP ve EFT eğitimi verdiğini anımsatan Çınar,  eğitimler sonunda akreditasyonu sağlam ve dünya çapında onaylı sertifikasyon hizmeti de sağladığını ifade etti.

Özelliğinin,  danışanlarında;  değişimden çok dönüşümü yaşatmayı hedeflediğini vurgulayan Çınar,  çalışmalarına ve konuya ilişkin sorularımızı şöyle yanıtladı.

 

Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Bugüne kadar hangi okullarda okudunuz ve hangi eğitimleri aldınız?

“Yeliz Çınar Ben. 35 yaşındayım. Kimya Mühendisliği ve İşletme mezunuyum. Profesyonel Yaşam Koçluğu çatısı altında bilinçaltı uzmanlığı ve şifacılık alanlarında çalışmalar yapıyorum. Çocukluğumdan beri Ezoterizm, şifacılık ve felsefe alanlarına oldukça ilgili oldum ve içimden bir şeyler beni buraya sürekli yönlendirdi. Sonunda içimdeki sese yenik düştüm ve iyi ki düşmüşüm şimdi eş zamanlı hem psikoloji hem de sosyoloji okuyor, bilinçaltı ve şifacılık üzerine ve teknikler olarak da NLP, EFT, regresyon, derin düşünme ve şimdi de Thetahealing alanlarında eğitimler alıyorum. Artık eğitmenlikte yapıyorum ”

Verdiğiniz eğitimler ve süreçlerden bahseder misiniz?

-Tabi ki, ben şu anda yoğunlukla NLP ve EFT eğitimi veriyorum. Süreç çok basit aslında. Eğitimlerimi düzenli olarak instagram sayfamda, internet sitemde ve bir eğitim paylaşma platformunda yayınlıyorum. Buralardan kolayca bana ulaşıp, eğitimlere kayıt olabiliyorlar.

Her branşın kendine özgü uygulayıcı, master ve eğitmenlik kademeleri var. Eğitimlerim akabinde akreditasyonu sağlam ve dünya çapında onaylı sertifikasyon hizmeti de sağlıyorum.

Bu arada eğitimler haricinde atölye veya fikir üretme olarak kısa uygulama etkinlikleri de yapıyorum. Bunlar da aynı yerlerde yayınlanıyor.

Araştırdığımız da gördük ki,  başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Yaşam Koçu kişinin hayatında neleri değiştirebilir? Bu konuda neler söyleye bilirsiniz?

--Aslına bakarsanız koç kimsenin hayatında bir şey değiştirmez. Kişinin  kendisi  hayatını değiştirebilir ve bunu istemelidir. Neler değiştirilebilir konusuna değinirsek, bu mesleğin isminde saklı. Yaşama ve insana dair her şey yaşam koçluğunun alanına girer. Biz burada aslında danışanlara bir yol arkadaşlığı yapıyoruz, yaşam yolunda nerede tökezliyorlarsa elinden tutup o tümsekten beraber atlıyoruz diyebilirim.

Benim özelime gelirsek, ben danışanlarımda değişimden çok dönüşümü yaşatmayı hedefliyorum. Hayatlarına Holistik (bütüncül) bir bakış açısı ile yaklaşıp, kişini önce kendini tanıması ve hangi konuda nasıl iyileşmeler yaşaması üzerine tespitler yapıp, bunları az önce bahsettiğim tekniklerle dönüştürüyorum. Danışanın kendinin en iyi versiyonu olması ve tekâmül yolunda vermesi gereken tüm sınavlardan başarılı olması için yaradanın izni ile destek oluyorum.

Size daha çok kimler danışmanlık için müracaatta bulunuyor?   Danışanların ortak özellikleri var mı var ise neler?

-Öncelikli grup, yaşamında bir değişim veya dönüşüm yapması gerektiğini fark eden, fakat kendi başına bunun ne olduğunu ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen kişiler destek almak istiyorlar. Buna çok özel bir konu gösteremem çünkü söylediğim gibi yaşam ve insana dair her şey. Ama insanın kendini tanıma isteği diye bir başlık altında toplayabilirim bu grubu.

İkinci grup ise belli hastalığına şifa arayıp başvuran kişiler oluyor. Bu konuda da naçizane şifacılık çalışmaları yapıyorum.

Bilinçaltı çalışmalarından söz eder misiniz?  

-Bilinçaltı çalışmalarında aslında bu olumsuz davranışlarının kökeninde yatan ve bize bilincin unutturmuş olduğu anıları bilinçaltının tozlu raflarından çıkarıp belli tekniklerle dönüştürüp bütüncül bir şifalandırma yapıyoruz.

Son olarak ne eklemek istersiniz?

Evet, aslında birkaç cümle söylemek isterim. ‘Hepimiz tek ve biriz, sen bensin. Ben de senim. Aynı zamanda parmak izlerimiz gibi hepimiz biricik ve özeliz.’  Bu dünyaya gelmemizin bir sebebi var ve hepimizin ayrı ayrı görevleri var. Ancak; tekliğe hizmet eden. Evet, hayat çok hızlı, hepimizin günlük koşturmaları var, hayata tutunma çabalarımız, maddi kaygılarımız var vs. ama insan olduğumuzu ve bu hayata gelme amacımızın olduğunu ve yaratılmışların en üstünü olduğumuzu ve dış dünya kadar içimize de yolculuk yapmamız gerektiğinin unutulmaması dileyerek sözlerimi noktalıyorum.

 

İletişim :  Web: www.metanoialog.com

Mail: info@metanoialog.com

İnstagram: @yelizcinarofficial

Youtube: Metanoia TV

 

Röportaj Ön Hazırlık . Melek Şenol  Haber: medya-24.com

- Ezoterizm, bir konudaki derin bilgilerin ve sırların yalnızca onları anlayabilecek yetenek ve bilgide olanlara, bir üstat tarafından inisiyasyon (erginlenme) yoluyla aktarıldığı bir öğreti sistemidir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Yaşam, Koçu, Yeliz, Çınar:, “Danışanlarımıza, yol, arkadaşlığı, yapıyoruz, ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı