Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 02:03 Bu haber 23391 kez okundu
 
Vanspor Holding Kuruldu ..Sporda Bir İlk
Spora hizmet amacıyla kurulan Vanspor Holding yetenekli gençleri Dünya ve Türk sporuna kazandıracak.
SPOR Haberi
 Vanspor Holding Kuruldu ..Sporda Bir İlk

-Sporda Holding, Türkiye’de bir ilk.

 

Spora hizmet amacıyla kurulan Vanspor holding, yetenekli gençleri Dünya ve Türk sporuna kazandıracak. Anadolu’da Özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora kazandırma amacıyla Türk ve Dünya Futboluna katkı hedefiyle kurulan eski milli futbolcu Mesut Çalışkan’ın sportif direktörlüğünü yürüttüğü, Vanspor Holding Ankara’da faaliyetlerine başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışkan şunları aktardı:

“Özellikle Van, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve de Türkiye’deki diğer illerde bulunan yetenekli fakat, adamsızlıktan ve torpilsizlikten değerlendirilemeyen ve umut vaat eden hedefleri ve hayalleri olan gençlerimize sahip çıkmak onları Türk ve Dünya sporuna kazandırmaktır. ”Bu nedenle Holdingimizin Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinde ortak girişimleri tamamlanmış olup spora katkı vermek amacıyla çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Bu önemli projenin mimarı Vanlı İş İnsanımız Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerini kısa süre sonra açıklayacağız. Yurt dışın,daki takımlarımız haricinde yurt içerisinde girişimlerimizle Süper Ligde yer alan bir takımla anlaşma sağlanırsa 2021- 22 sezonunda futbola katkımız sürecektir.

Holdingin kuruluş aşamasında tüm engellemelere rağmen, bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başta olmak üzere, Sayın Binali Yıldırım, İçİşleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Gençlik Ve  Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na   saygı ve hürmetlerimizi sunarız “

Ayrıca, projemizde emeği geçen Holding Yönetiminde yer alan , Sayın Necmi Koçan (İş İnsanı ) Ramazan Mutlu (İş İnsanı ) Sedat Gülbaran (İş İnsanı ) , Bahri Bakaç ( Mali Müşavir). Murat Altıntecim (Emekli Emniyet Müdürü), Av.Mehmet Koray Uslu ve Yunus Şahin'e teşekkür ederiz. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vanspor, Holding, Kuruldu, ..Sporda, Bir, İlk,
Yorumlar
Haber Yazılımı