Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:54 Bu haber 25103 kez okundu
 
VAN SPOR'DA NELER OLUYOR ...?
Bir türlü yapılamayan Vanspor Kongresi TFF 2.Liğ’de yer alan takımın sezonun açılmasına günler kala geleceği hakkında endişe veriyor. İddalara göre 12 Milyon borcu bulunan takımı mevcut başkan devretmek istiyor. Eski futbolcu Turgut Lenk yönetimi bu borca ve kulübü yönetmeye talip ancak buna Ak Parti İl Başkanı ve Vali İzin vermiyor..
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
VAN SPOR'DA NELER OLUYOR ...?

Türkiye Futbol Fedarasonu  2.Liğ Kırmızı  grupta bulunan  bölgenin 2.liğdeki tek takımı olan ve geçmişte 1.liğ heyecanı yaşamış Van spor ‘da   kongre yapılamadı.Alınan karar gereği 15.08. 2020 günü gerçekleşen kongrede tek aday olarak seçime giren  İş Adamı Turgut Lenk ve yönetimi,  listede bulunan bazı kişilerin   üye olmamalarından dolayı    Divan Kurulu tarafından onaylanmadı .

Konuyla ilgili mevcut Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’le konuştuğunu ve hatta  şahitler  nezninde yönetimin devri için anlaştığını ifade eden Turgut Lenk  , Yenitürk’ün ‘  kendisine başkanım, biz Van spor için fedakarlık yapmaya hazırız .Yanlız Sayın Vali Mehmet Emin Bilmez ve ya mahkeme Kayyum olarak  sizi atarsa istifa etmeye hazırız “dediğini anımsatarak, bu güne kadar verilen sözlerin gerçekleşmediğini belirten Turgut Lenk, aksine  bu oluşumun ve Vanspor’a faydalı olacak projemizin Ak Parti Van  İl Başkanı  Kayahan Türkmenoğlu ve Van Valisi Bilmez’ e takılması, Van’ımız ve Van Sporumuz  için ciddi bir sıkıntı ve kayıp yaratmıştır.

Her geçen gün kaybedilen zamanın Van için değer kaybı olduğuna dikkat çeken Lenk, ivedi şekildel İl Başkanı ve  Sayın  Vali’nin , Kulüp Başkanı Yenitürk ve Yönetimimizi  davet ederek verilen sözlerin  gerçekleşmesi için bir araya gelmemizi talep ediyor, bu sorunun çözülmesini Vanlılar, bölge halkı ve Vanspor  için  istiyoruz.

Geldiğimiz noktada bizlere  desteklerini esirgemeyen öncelikle Vanspolulara, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Vanlı esnafa,Ve Van Halkına şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

 

AYRINTILAR İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VAN, SPOR'DA, NELER, OLUYOR, ...?, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı