Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 22:39
 
Uruşlular “Orman Vasfından Çıkmak İstiyor
Büyükşehir yasası çıkarılmadan önce belde olan Beypazarı Uruş, mahalleye dönüştükten sonra hizmet alamaz oldu. Orman vasfından çıkmak isteyen Uruş köylüleri, ayrıca imara açılmak istiyor. Belediye ulaşım aracının olmadığı köylüler bu konuda oldukça sorun yaşıyor. Çalışkan bir muhtara sahip olan Uruş’un şu an içerisinde bulunduğu durumu muhtar Murat Öz medya24’ten Ramazan Çapar’ a şöyle açıkladı.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
Uruşlular  “Orman Vasfından Çıkmak İstiyor

Ankara  Beypazarı Uruş mahalle muhtarı Murat  Uz, muhtarlıkta 3. Dönemi olduğunu   geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğunu kuru tarım yapıldığını belirtti.

“Öncesinde Uruş’un beldeden mahalleye dönüştüğünü ve bunun dezavantaj olduğunu kaydeden  muhtar Uz, mahalleye dönüştükten sonra hizmet almakta özellikle iilçe belediyesinden hizmet almakta zorlandıklarını ifade ederek şunları aktardı.

“Alt yapı içme suyu ve kanalizasyon Ankara B.Şehir belediyesi tarafından yapıldı. Buradan  Sayın Mansur Yavaş başkana, ASKİ personeline , İyi Partililere,  meclis üyemize teşekkür ediyorum.

Vasıf olarak 32 madde orman köyü geçiyoruz.Bunun 31 .maddeye alınması nı istiyoruz ve fakat B.Şehir yasası bize engel,  tüzel kişiliğimiz olmadığı için dava açamıyoruz.Bu konuda   çözüm için destek bekliyoruz”..

MANSUR  YAVAŞ BAŞKAN’A  TEŞEKKÜR EDİYORUZ   

Bir diğer hedefimiz imara açılmak.Zira tarım arazilerine konut yapılamıyor .Kadastro çalışmaları yapılıyor tamamlanınca imar konusunu talep edeceğiz.Ulaşımda çok sorun yaşıyoruz.  Beypazarına belediye ulaşım aracı yok.Doktorumuz ayda bir görev alıyor bunun hafatlık ya da 15 güne indirilmesini bekliyoruz.Pandemi döneminde 1 kutu maske bile alamadık, vatandaşın ilacını ben aracımla ilçeden  getirdim.

Muhtarın açıklamasını aşağıdaki videoya tıkla izle.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uruşlular, , “Orman, Vasfından, Çıkmak, İstiyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı