Haber Detayı
11 Nisan 2020 - Cumartesi 15:52 Bu haber 6619 kez okundu
 
ÜRETKEN DEREGÜMÜ, HİZMETİ HAK EDİYOR
Güller diyarının domates ve karanfil bahçesi Deregümü 'den Suudi Arabistan, Romanya, Hollanda, Bulgaristan, İspanya, Moldova, Dubai, Katar ve Kuveyt'e ürün ihraç ediliyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
ÜRETKEN DEREGÜMÜ, HİZMETİ HAK EDİYOR

 

Deregümü'nün girişimci genç muhtarı Ali Toprakçı, daha kaliteli ürün ve marka oluşturma çabası içerisinde olduklarını bunun için alt yapıya ve çiftçiye gerekli destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Isparta Deregümü  köyü muhtarı Ali Toprakçı 1984 doğumlu.Ticaret  yapıp tarımla uğraştığını  31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde muhtar seçildiğini söyledi.

Muhtar Ali Toprakçı , seçimlerde azalarımızla birlikte 20 başlık altında köyün eksiklerini tespit edip broşürler halinde dağıttıklarını göreve gelmeleri halinde 20 maddede yer alan sıkıntıları gidereceği sözünde bulunduklarını anımsattı.

Toprakçı,  "Gelinen noktada taahhüt ettikleri 20 maddenin 8'ini yerine getirdiklerini  belirterek, üretken ve çalışkanlığı ile öne çıkan  Deregümülü'lerin hizmetten geri kalmasını istemediklerini eksiklerin tamamlanması için çok çaba harcadıklarını söyledi. Tarımda çok büyük potansiyele sahip Deregümü'de bir çok tarım ürününün yanı sıra kesme çiçek, domates üretildiği , solucan çiftlikleri,  çiçek yağı fabrikasının faal olduğuna dikkat çeken muhtar Toprakçı , katma değer yatan köylümüz aynı oranda hizmet alamamış "diye ifade ederek  rekabet edebilecek kaliteli üretime rağmen ulaşımın yeterli olması için parke taşına ihtiyaçları olduğunu anayolların bakımının yapılması gerektiğini belirtti.

Toplanan domatesin çoğu kez pazara sağlam ulaşamadığını buna taşıma esnasında ürünün sarsıntıdan dolayı ezildiğini kötü yolların  zemin hazırladığını ve ne yazık ki bununda pazarda hak ettiği değeri alamamamsına sebep olduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın köye dönüş sağlansın mesajının burada uygulandığını ve her geçen gün nüfuslarının arttığını,  25 binm2 parke taşına ihtiyaçlarının 15 binm2 'sini döşediklerini anımsatan Toprakçı Valilik Özel İdare'ye teşekkürlerini ileterek, ayrıca çok amaçlı sosyal hizmet verebilecekleri modern bir düğün salonu istediklerini söyledi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Deregümü Domates ve Karanfil " Festivali'nin köye ve bölgeye değer kattığını,  köyün tanınması ve vatandaşın kaynamasını amaçladıklarını sözlerine ekleyen muhtar Ali Toprakçı üreticiye destek istedi.

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜRETKEN, DEREGÜMÜ,, HİZMETİ, HAK, EDİYOR,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı