Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 14:48 Bu haber 4169 kez okundu
 
Ümran Kahraman : Çocukların Ruhuna Eğilmek Çok Önemli
- Haberi
Ümran Kahraman : Çocukların Ruhuna Eğilmek Çok Önemli

 

Çocukların ruhuna dokunarak onları geleceğe hazırlamak, insanları pozitif hayata motive etmek ve hafızalarda kalmak yönünde hayalleri olduğunu belirten, Öğretmen, Öğrenci Koçu ve Bilinçaltı Uzmanı Ümran Kahraman, çalışmaları, hedefleri ve mesleğine ilişkin soruları şöyle değerlendirdi.

 

Bize kısaca Ümran Kahraman tanıtır mısınız?

Bolu ‘da doğdum. Bilişim öğretmeni, Bilinçaltı uzmanı (Kişisel gelişimci) ve Öğrenci Koçuyum.

Kendi mesleğim öğretmenlik dışında kişisel gelişim alanına karşı çok ilgi duyuyorum.

Çocukların sevgisine ve onların ruhuna  dokunmaya yıllardır meraklıyım.

Hayatımın iki dönüm noktası var. Öğretmenlik yaptığım yıllarım ve  bilinçaltı uzmanlığı, kişisel  gelişim alanında eğitimler almaya başladığım dönemler.

İşte tüm hikayem eğitimlerde kendimi bulmak yeni bilgiler öğrenmek keşfetmek ve  geliştirmekle başladı.

Ve artık daha çok öğrenciye, insana motivasyon kaynağı olmak, öğretmen, bilinçaltı  uzmanı ve öğrenci koçu olarak amacıma ulaşmak istiyorum.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitim Danışmanlığı  Alanına Nasıl Başladınız ?

 

Mesleğim gereği rehberlik ettiğim öğrencilerimde olumlu değişiklikler oluşturmak benim en büyük hobimdi. Acaba başka ne yapabilirim? Onlara daha fazla ne katabilirim, zira bildiklerim bana yeterli gelmiyor derken kendimi hem mesleğimle hem de bu alanda eğitimlerde buldum ve böylece başlamış oldum.

 

Eğitim Danışmanı- Öğrenci Koçu Tam Olarak Ne Yapar?

Kısaca hedefi olan öğrenceleri ve yetişkinleri hedefleri için motivasyon konusunda destekler. Kendilerini tanımlarını özgüven yolunda ilerlemelerini ve örneğin herhangi bir sınavda yaşadıkları heyecan ve korku gibi duygularla başa çıkmanın daha kolay üstesinden gelmesini sağlar. Onların bu yolculuklarında farkındalığını artırır, birey olmasını destekler ve kendi başına bunu sürdürmesini sağlar.

Projelerinizden,  Hayallerinizden Kısaca Bahseder Misiniz?

Hayallerim arasında çok öğrenci ve yetişkinlere ulaşmak yer almakla birlikte, motivasyon kaynağı ve doğru örnek olabilmek, onları doğru yönlendirmek ve enerji sağlamak kısaca örnek alınmak diyebilirim.

Güçlük ve zorluklara rağmen şükür ve mutlulukla pozitif hayat yaşamak isteyen kişilere ulaşmak ve onlarda iz bırakabilmek.

 

İnstagram @ veumran

Röportaj Hazırlık : Melek Şenol

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ümran, Kahraman, :, Çocukların, Ruhuna, Eğilmek, Çok, Önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı