Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 12:49 Bu haber 9326 kez okundu
 
“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na Yakışmaz.”
SİYASET Haberi
“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na Yakışmaz.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında Taliban’la ilgili yaptığı açıklaması sonrası Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Erdoğan’ın konuşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Aksakal açıklamasında;

“Yirmi yıl süren bir işgalin ardından Afganistan’dan çekilme kararı alan ABD, Asya kıtasında yaşadığı bir yenilgiyi daha tarih sayfalarına yazdırmış oldu.

“Ayak bastığı yerde ot bitmeyen” bu emperyalist ülkenin başardığı tek şey insanlığın geleceğini karartmak, kendi çıkarları uğruna dünya halklarının huzur ve mutluluğunu, insanca yaşam koşullarını yok etmek olmuştur.

ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararı sonrasında yaşanan ve Türkiye’nin de muhatap olduğu bu süreçte bir kısım Afganistan vatandaşının İran üzerinden ülkemize sığınmacı olarak girmesinin engellenememesi, zaten uzunca bir süredir Suriyeli sığınmacılar konusunda yaşadığımız sorunlarımızı daha da içinden çıkılmaz hale getirecek bir nitelik taşımaktadır.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın dün akşam Kanal D – CNN ortak yayınında bu konularda yaptığı açıklamalar sorunun daha da belirsiz ve çözümsüz bir noktaya taşınacağı izlenimini vermektedir.

Afganistan’daki karışıklıkların ülkemize olan olumsuz yansımalarını engellemek ve süreci takip etmek elbette ki istihbarat birimlerimiz eliyle Dışişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülmelidir. Ancak; mevcut sorunların çözümü sürecinde muhatabımız da meşru yönetimler yerine terör örgütlerinin elebaşları olmamalıdır!

Taliban bir terör örgütüdür, El-Kaide ve DEAŞ gibi diğer terör örgütleriyle ortak hareket etmektedir.  Suçluları meydanlarda infaz eden, hırsızlık yapanların ellerini kesen erkeklere sakal bırakmayı, kadınlara yüzü ve bedeni tamamen örten burka giymeyi zorunlu kılarak sinema, televizyon ve müziği yasaklayıp, 10 yaşın üzerindeki kızların okula gitmesini yasaklayan sapkın bir zihniyetin temsilcilerini muhatap alarak görüşme yapmak demokratik – lâik bir Cumhuriyet olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına asla yakışmayacaktır!

Sayın Erdoğan’ın katıldığı televizyon programında "Taliban'la bazı görüşmelere varıncaya kadar şu anda ilgili kurumlarımız çalışıyor. Hatta belki ben bile onların lideri durumunda olacak olanı kabul etme durumum olabilir." şeklinde açıklamasını bir kez daha ciddiyetle düşünmeye ve bu düşüncelerinden vazgeçmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye, Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı’na, Yakışmaz.”,
Yorumlar
Haber Yazılımı