Haber Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 22:31 Bu haber 4194 kez okundu
 
Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Taşkıran , İktidar Vatandaşlara Nakit Desteği Vermeli
Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Taşkıran, Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik krizi, yurt sorunu yaşayan öğrenciler, emekli ve çalışanların içerisinde bulunduğu durumla ilgili yaptığı değerlendirmede İktidara seslenerek, acilen gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulundu.
SİYASET Haberi
Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Taşkıran , İktidar Vatandaşlara Nakit  Desteği  Vermeli

 

Yaptığı yazılı açıklamada  gündemdeki önemli konulara dikkat çeken Taşkıran şunları aktardı.

“Pandeminin halkımız üzerinde yarattığı ekonomik baskının giderek artması vatandaşlarımızı çok ciddi geçim darlığına düşürmüş, halihazırda özellikle genç işsiz sayımızın yüksek olduğu ülkemizde gerek pandeminin etkileri  gerekse  iktidarın göçmen politikası üzerinde yetersiz oluşu sonucunda artarak devam eden işsizler ordusu ortaya çıkmıştır.

SOSYAL DEVLET SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİ 

 

İktidar, ivedilikle sosyal devlet olma şartının gereğini icraata geçirmeli,  seyyanen dar gelirli tüm vatandaşlarımıza nakdi destek sağlamalıdır.

İşsizler başta olmak üzere son dönem okullarımızın da yüzyüze eğitim kararı neticesinde zaten ekonomik krizle baş etmekte zorlanan halkın  problemlerine bir yenisinin eklendiği, devlet öğrenci yurtlarının yetersizliği, hem Aileleri hemde üniversite öğrencisi çocuklarımızı çok daha ağır sonuçlara sevk etmiş, henüz hayata öğrenim derecesinde bu denli zor şartlara muhatap olan çocuklarımız gelecekleri adına büyük karamsarlığa sürüklenmek zorunda kalmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olduğunu ve halkını her anlamda bahsi geçen konular dahilinde ve   ekonomik olarak ta gerekliliklerini yerine getirebilen, dünya milletleri içerisinde sağlam temel esaslarına dayalı bir devlet olma özelliğini ortaya koymalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin buna kudreti yeterlidir, önemli olan siyasi iradenin niyetidir.

Asgari ücreti en az açlık sınırının üzerinde belirlemesi gerekmekte ve muhakkak olması gereken en asgari rakamdır.

Yaşanan pandemiden ağır darbe almış emeklilerinde  ekonomi krize karşı, yine seyyanen maaşlarında ayrım yapılmaksızın ücret artışına gidilmelidir.

Turan Hareketi Partisi, AKP iktidarı ve onun ittifak ortağı  üyelerinin hassasiyet duymaları, toplumsal sorunun daha da derinleşmemesi adına acil önlem planı hazırlayarak   hayata geçirilmesinin  şart olduğunu  temenni eder.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turan, Hareketi, Partisi, Genel, Başkan, Yardımcısı, , Mehmet, Taşkıran, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı