Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 18:19 Bu haber 58747 kez okundu
 
Turan Hareketi 'nden Muhtarların Temsilcisi Delibalta’ya Ziyaret
-Onlar Türk milletinin geleceğine yönelik çalışmaları farklı alanlarda aynı amaçlarla sürdüren kurumların başında hizmet veriyor. Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Ümraniye Necip Fazıl Mahalle muhtarı Kadir Delibalta...İstanbul’da bir araya gelerek değerlendirmede bulundular..
İLLERDEN Haberi
Turan Hareketi 'nden  Muhtarların Temsilcisi Delibalta’ya Ziyaret

Devletin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, hak ve menfaatlerini korumak, inançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuş olan Turan Hareketi  Partisi yurt genelinde çalışmalarını pandemi koşulları çerçevesinde aralıksız sürdürüyor.

Ülkenin geleceğinie olumlu katkı  veren her kurum ve kuruluşu ziyaret ederek görüş alış verişinde bulunduklarını belirten Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen, Son olarak önceki gün  İstanbul Muhtarlar Federasyonu  Başkanı  Kadir Delibalta’yı  ziyaret etti.

 

İkili gerçekleştirdiği görüşmede,Türkiye gündemi ve yerel yönetimler üzerine değerlendirmede bulunurken Delibalta, 51 Bin muhtarın geleceğini yakından ilgilendiren yeni bir muhtarlar yasası üzerinde yaptıkları çalışmayı son aşamaya getirdiklerini ifade ederek, hepimzi yöneten ve devletin ilk kapısı olan muhtarların içinde bulunduğu çalışma şartlarını  yetersiz olduğunu dile getirdi.Delibalta, yasa hayata geçtiği takdirde Türkiye halkının daha rahat hizmet alma olnağına sahip olcağına vurgu yaptı.

 

Genel Başkan Varol Esen ‘de, Kadir Delibalta’nın yapmış olduğu bu çalışmayı desteklediklerini belirterek, muhtarların yarıya yakını köylerde hizmet vermeye çalışırken, Ülkemizde sosyal yerleşme reformunu gerçekleştirebilecek tek alternatifin “TARIM MERKEZLERİ SİSTEMİ” olduğuna inanıyoruz. Sağlam ve dengeli bir kalkınmayı sağlayabilmek millî nüfusun büyük bir kısmını içine alan köylerimizin sosyal ve ekonomik yapısının değiştirilmesine bağlıdır. Türkçü Toplumcu İktisat Sisteminde kalkınma köyden başlayacak “KÖYLÜ MİLLE-TİN EFENDİSİ OLACAKTIR”. Sayın Delibalta’nın sürdürdüğü bu çalışmanın büyük bölümü kırsalın gelişmesinde de katkı  vercektir.Kendilerine partim adına teşekkür ediyor başarılar diliyorum”dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turan, Hareketi, 'nden, , Muhtarların, Temsilcisi, Delibalta’ya, Ziyaret, , ,
Haber Yazılımı