Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 18:01 Bu haber 9497 kez okundu
 
Tokyo Olimpiyatları Japonya dışından seyirciler olmadan yapılacak
DÜNYADAN Haberi
Tokyo Olimpiyatları Japonya dışından seyirciler olmadan yapılacak

 

 
Japon hükümeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önleme çabalarının bir parçası olarak, bu yaz yapılacak Tokyo Olimpiyatları’nı ülke dışından seyirciler olmadan düzenlemeye karar verdi. Kyodo News’e göre hükümet, Japon halkının salgın konusun

Japon hükümeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önleme çabalarının bir parçası olarak, bu yaz yapılacak Tokyo Olimpiyatları’nı ülke dışından seyirciler olmadan düzenlemeye karar verdi.

Kyodo News’e göre hükümet, Japon halkının salgın konusundaki endişeleri ve birçok ülkede daha bulaşıcı mutant türlerin tespit edilmesi göz önüne alındığında, yurt dışından seyircileri kabul etmenin mümkün olmadığı sonucuna vardı.

The Yomiuri Shimbun gazetesi tarafından yapılan kamuoyu yoklaması, Japonların çoğunun salgın korkusu nedeniyle Tokyo Olimpiyatları’nda yurt dışından seyircilerin katılmasına karşı çıktığını gösterdi.

Söz konusu ankete göre Japonların yüzde 18’i yabancıların ülkeye girişine destek verirken, yüzde 77’si ise buna karşı çıktı.

Ayrıca ankete katılanların yüzde 45’i genel olarak seyircilerin katılımını desteklerken, yüzde 48’i buna karşı çıkıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tokyo, Olimpiyatları, Japonya, dışından, seyirciler, olmadan, yapılacak,
Haber Yazılımı