Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 09:17
 
Terme, Cılar Mahallesi değişiyor, gelişiyor
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Terme,  Cılar Mahallesi değişiyor, gelişiyor

Samsun / Terme Cılar Mahallesi Muhtarı Nevzat Ocak, Sanat Lisesi Mezunu ticaretle uğraşıyor. Muhtar Ocak, 31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde aday olup seçimi kazandığını ifade ederek, özellikle yol sıkıntısının sürdüğünü söyledi.

 

 

Muhtar Ocak, Kanal çalışmalarını başlattık kısmen bazı bölgeleri düzelttik.Çalışan bir mahalle halkı olduğuna değinen muhtar  tarihi  çok eski tarihe dayandığını hatta Osmanlı dönemine kadar uzandığını söyledi.Geçim kaynağının tarım olduğunu, çeltik'in  geçmişte  burada yoğun ekildiğini sonrasında yerini fındığın aldığını söyledi. Göç verdiklerine dikkat çeken muhtar,  buna işsizliğin neden olduğunu ve devamında sağlık ocağı ve  okulun kapandığını hatırlattı. Geçmişte  merkez köy olduğunu bir çok ilkin burada yaşandığını pazar'ın burada kurulduğunu kaydetti.

 

  Aza, Nihat Yılmaz ise, alt yapı sorununun devam ettiğini, ve yolların düzenlenmesini istediğini aktardı.

 

İleriye yönelik isteklerini önceliği alt yapıya, yola ve köyde yaşayan vatandaşların geçim kaynaklarını oluşturan  ürünlerin pazar bulunmasının yollarının aranmasını  istedi.

Mahalle halkının muhtar hakkında övgü ile söz ettiğini tespit ettiğimiz özel röportajın detaylarını aşağıdaki videoya tıkla izle.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terme,, , Cılar, Mahallesi, değişiyor,, gelişiyor,
Haberin Videosu
Haber Yazılımı