Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 09:04 Bu haber 14719 kez okundu
 
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi! 30 Nisan 2020’ye kadar durduruldu
YAŞAM Haberi
 TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi! 30 Nisan 2020’ye kadar durduruldu

 

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanunla, adli konulara ilişkin süreler 30 Nisan 2020’ye kadar durduruldu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da HSK'ya yetki verildi." dedi.

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM'de kabul edilen ekonomiye ilişkin düzenlemeler de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla duruşmaların ertelenmesi konusunda Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) yetki verildiğini bildirdi.


"Kanun gereğince yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan'a kadar durduruldu. Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da HSK'ye yetki verildi. Vatandaşlarımız hiçbir hak kaybı yaşamayacak, evde kalalım, riski azaltalım."Gül, TBMM'de kabul edilen kanuna ilişkin Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

İşte Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün paylaştığı mesaj:

 

TBMM’de kabul edilen kanun gereğince yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan’a kadar durduruldu. Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da HSK’ya yetki verildi. Vatandaşlarımız hiçbir hak kaybı yaşamayacak; evde kalalım, riski azaltalım.

 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , TBMM, Genel, Kurulu'nda, kabul, edildi!, 30, Nisan, 2020’ye, kadar, durduruldu,
Haber Yazılımı