Haber Detayı
16 Haziran 2022 - Perşembe 19:43 Bu haber 4602 kez okundu
 
Siyasete “Kırk Yıllık Bir Hikaye” sloganıyla Ahmet Özal girişi
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Siyasete “Kırk Yıllık  Bir Hikaye” sloganıyla Ahmet Özal girişi

“Türkiye için yeniden Özal,

1983-2023 Kırk Yıllık  Bir Hikâye.

 Aklın Yolu 1..”

 Sloganıyla Tek Parti Genel Merkezi açıldı”

 

Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Anavatan Partisi Kurucusu Merhum Cumhurbaşkanı  Turgut Özal’ın oğlu, Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, “ açılışta gerçekleştirdiği konuşmada adalet ve teknoloji vurgusu yaptı. Gençler ücretsiz burs verilmeli” dedi.

Vergi sisteminin değişmesi gerektiğine dikkat çeken Özal, , medya-24 ‘ten Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Süleyman Yıldız’ın sorularını şöyle değerlendirdi.

Tek parti, Anavatan partisinin değil, hiçbir partinin devamı değil, Turgut Özal çizgisinin devamıyız. Onun yapmak istediklerini vefatı nedeniyle yapamadıklarının yapmanın devamıyız. Tek partinin açılımı;  teknoloji ve kalkınmadan ibarettir. Bakınız, devir değişti her şey teknolojiyle yürüyor teknolojiye ağırlık veriyoruz. Dolayısıyla kalkınmamızda teknoloji ağırlıklı olacak. Ayrıca gençler çok önem veriyoruz. Onlara ücretsiz  burs verilmeli hepsine.

 

TÜRKİYE’DE 200 ÇEŞİT VERGİ VAR.

Ahmet Özal,  gelirlerin yüzde 80’i, 4 ilden yüzde 20’si 76 ilden geliyor. Demek ki vergide bir hata var. Türkiye’de 200 çeşit vergi var. Bunların çoğunu lağvetmek lazım. Türkiye’nin kuruluşundan kalmış vergiler var bunlar yenilenmemiş esasında 3 vergiye ihtiyacı var. KDV, Kurumlar ve gelir vergisi bunlar düzenlediğin zaman Türkiye’yi düzeltirsin. Memura, emekliye, asker, polis hâkimine iyi bakmaktır. .Devletin başka bir görevi de yoktur. Geri kalanı bırakın millet kendi yapar. Bizim modelimiz bunun etrafında olacak. ‘En önemlisi Türkiye’yi adalet ve hukukun sorgulanmaması haline getirmek.’ Bu çok sorgulanıyor. Bu dünyada da böyle. Hukukta ve adalette bazı reformlar geriyor. Adaletin tamamen bağımsız hale getirilmesi gerekiyor. Yerel mahkeme Anayasa mahkemesini dinlemiyor. AİHM Kararlarını ciddiye almıyor devamlı ceza yiyor Avrupa konseyinde sıkıntılar yaşıyoruz.  Hukuk tam bağımsız hale gelirse birçok mesele aşılır. Bu sağlanırsa yurt dışından yatırım gelir. O algıları kırmamız için bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor.

 

Açılışın ayrıntılarını aşağıdaki linke  tıkla izle..

https://www.youtube.com/watch?v=g5eP38qKlT4&t=49s

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyasete, “Kırk, Yıllık, , Bir, Hikaye”, sloganıyla, Ahmet, Özal, girişi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı