Haber Detayı
27 Ağustos 2021 - Cuma 13:11 Bu haber 4823 kez okundu
 
Şiddeti Asla Tasvip Etmiyoruz.
SİYASET Haberi
Şiddeti Asla Tasvip Etmiyoruz.

 

 -Kimse Belediyeyi itibarsızlaştıramaz

- Kimse  halka ayıplı mal satamaz.

 

Keçiören semt pazarındaki esnaf ve belediye görevlileri arasında yaşanan şiddeti kınıyoruz.

 

ANKARA /  CHP Keçiören Meclis Üyeleri yaptıkları yazılı açıklamada;  geçtiğimiz günlerde Keçiören Etlik Osmanlı semt pazarında pazarcı esnafı ve belediye görevlisi arasında yaşanan gerginlik sonrasında çıkan üzüntü verici olayları tasvip etmediklerini belirtti.

 

 CHP Grubu Adına Grup Başkan Vekili Durak Karabulut, yaptığı açıklamada şunlara değindi.

 “Bize ulaşan bilgilere göre esnafın vatandaşa çürük ürün sattığı iddiasıyla vatandaşın şikayeti üzerine çıkan  tartışmada    belediye görevlisi olduğu iddia edilen kişiler tarafından esnafların darp edildiği yönünde. Durum böyle ise bu kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

 Esnafla ilgili bir sorun, şikayet  varsa, bunun gereğini belediye görevli Zabıtaları ve polis, kanunlar çerçevesinde gerekli işlemleri yapar.Gerekiyorsa cezai işlem uygularlar.

 Esnaf ya da herhangi bir vatandaşın belediye görevlileri tarafından darp edilmesine şiddetle karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

 Pazar esnafı vatandaşa çürük ya da hatalı ürün satmamalı, esnaf vatandaşlara müşteriye gerekli nezaket ve saygıyı göstermelidir.

 Nasıl ki insan haklarına aykırı şekilde esnafa şiddet uygulanmasına karşı isek, vatandaşlarımıza hatalı hileli ürün satılmasına saygısızlık yapılmasına da karşıyız. Her zaman olduğu gibi haklıların, doğruların ve vatandaşlarımızın yanındayız.

 Belediye görevlisi olduğu iddia edilen kişilerce esnafa şiddet uygulayanları Keçiören ilçemizi, Türkiye kamuoyu önünde itibarsızlaştırmaya çalışma gayretlerini şiddetle kınıyor, konuyu yakından takip edeceğimizi, ne vatandaşlarımızın nede esnaflarımızın bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmaması yönünde bütün gücümüzle mücadele edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Yurttaşlarımızın bilgisine. Kamuoyuna saygıyla duyurulur

 

 Durak Karabulut

 CHP Keçiören Grup Başkan Vekili

 Keçiören Belediyesi CHP Meclis Grubu Adına

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiddeti, Asla, Tasvip, Etmiyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı