Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 21:05 Bu haber 3906 kez okundu
 
Sarıgül’den İsviçre, Fransa ve Hollanda’ya Rest.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Sarıgül’den İsviçre, Fransa ve Hollanda’ya Rest.

 

 

Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin Milliyetçi ekonomik politikaları ile kalkınabileceğini söyledi.

Yurt genelinde esnaf ve sanatkâr ziyaretlerini sürdüren Sarıgül’ün durağı bu kez, Akıllı inek otomatı oldu. Beraberinde Genel Başkan Yardımcıları Adnan Delikurt, Şefika Keskin, Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit ve yardımcıları, Ankara İl Başkanı Fuat Bakan, Ankara Kadın Kolları Başkanı Nur Kölsün ve çok sayıda partili ile programa katılan Sarıgül burada akıllı inek otomatı ile ilgili bilgi aldı. Çocuk ve yetişkinlere süt içme alışkanlığı kazanmayı hedefleyen akıllı inek otomatında;  ineğin 4 memesinden 4 ayrı süt, ayran, çikolatalı, çilekli süt veren akıllı inek otomatını inceleyen Mustafa Sarıgül, "ürünü yerinde ve ilginç bulduğunu ifade ederken Hollanda’dan Holstein, İsviçre ve Fransa’dan inek ithal edeceğimize kendi ineklerimizi, sarı kızlarımızı değerlendirelim  bundan sonra güle, güle İsviçre, Hollanda ve Fransa hoş geldin, bizim sarıkız” diye konuştu.

İş İnsanı ve Akıllı inek mucidi Cemil Tanguroğlu ise  “amacının çocuk ve yetişkinler süt içmeyi sevdirmek olduğuna dikkat çekerek, bu yerli bir ürün buna sahip çıkmalıyız.” dedi.

 

Haberin videosunu alttaki linke tıklayıp izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=mw1U-XBcUgE

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıgül’den, İsviçre,, Fransa, ve, Hollanda’ya, Rest.,
Yorumlar
Haber Yazılımı