Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 23:37 Bu haber 25227 kez okundu
 
Rus turistlerin kaplıcalarıyla ünlü Yalova'ya ilgisi arttı
TURİZM Haberi
Rus turistlerin kaplıcalarıyla ünlü Yalova'ya ilgisi arttı

 

Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden Yalova'nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesinde Rus turist sayısında artış yaşandı. Konuyla ilgili konuşan Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıcaları İşletmesi Müdür Yardımcısı Gürbüzoğlu,'Tesisimize Rusya'dan gelen misafirlerimizin ilgisi çok büyük. Bir önceki sene, geçen yıla göre yüzde 20-25 bir artış gözlüyoruz. Özellikle kış aylarında kaplıca turizmi çok revaçta. Kar altında açık havuza girmek çok büyük bir keyif' dedi.

Milattan önce 2000'deki büyük deprem sonucunda ortaya çıktığı bilinen ve tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin şifa merkezi olan termal su kaynakları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.


Termal'i şifa ve dinlenme yeri olarak değerlendiren turistler de günübirlik ve konaklamalı tatillerle sıcak suyun keyfini çıkarıyor.Romatizma ve metabolizma hastalıkları, sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, ortopedik operasyonlar sonrası, deri hastalıkları, psikolojik hastalıklar, kadın hastalıkları, fonksiyonel rahatsızlıkları olanlar şifa bulmak için Yalova'ya geliyor.

'Yüzde 20-25'lik bir artış'

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rus, turistlerin, kaplıcalarıyla, ünlü, Yalova'ya, ilgisi, arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı