Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 13:23 Bu haber 41716 kez okundu
 
Pınarkentliler, Ulaşım ve İmar'a Çözüm Bekliyor
Turizmin marka kenti Denizli Pamukkale Pınarkent mahallesi dinamik genç muhtar Özlem Çağlar ile eksiklerini gidermeye çalışıyor. Muhtarlığın 1. yılını geride bırakan Çağlar hizmette emeği geçenler teşekkür ederek, çalışmalarını şöyle aktardı.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Pınarkentliler, Ulaşım ve İmar'a Çözüm Bekliyor

 Denizli Pamukkale / Pınarkent mahalle muhtarı Özlem Çağlar, muhtarlıkta ilk dönemi olduğunu ifade ederek, hizmet vermek için  aday olup kazandığını ifade ederek, Pınarkentin Pamukkaleye yakın olma dej avantajını zaman zaman yaşıyor.Seçildikten hemen  sonra eksikleri tespit edip ilgili kurumlara ilettiklerini önlerindeki öncelikli sorunun  İmar Kanunu 18. Maddesi (İmar planının tamamı  veya bir kısmında binalı veya binasız arsa ve arazilerde maliklerin veya hak sahiplerine verilmesi ) ‘nin uygulamaya geçilme  çalışması olduğunu bunun çalışmasının geçte olsa başladığını söyledi.

İmar Yasası 18. Madde Uygulanmalı

Panukkalae belediye Başkanı  Sayın Avni Örki ile uyum içerisinde çalıştıklarına işaret ederek, bir diğer önemli beklentilerinin dopalgazın  oluşturduğunu kaydetti. Seçim esnasında da evleri tek tek       ziyaret ettiğini ve eksitleri belirlediklerini  hemen  İhtiyaç sahiplerine yönelik bir kampanya başlatıkklarını ve bunun devam ettiğini ayrıca  çoçuklara yönelik gönüllü eğitim kursları  açtıklarını, mahalleye bir ptt acentesi. Kazandırdıklarını, çiftçilerin sulama sorununa  yönelik su toplama alanı oluşturduklarını ifade etti.

 

 

Vefa sosyal destek grubuna katıldıklarını ,  Denzili B.Şehir  ve Pamukkale Kaymakamlığı ve Belediyesi ile  Pandemi sürecinde maske dağıtımı, dezanfektan   gibi  çalışmarı halen sürdürdüklerini söyledi.

Dört ayrı yerleşim kesiminden oluşan Pınarkent’in bazı mahallerine ulaşım  aracı ve ulaşım  halk otobüsü gibi sorunu var, 1.5 sene önce başlayıp tamamlanamayan bir köprümüz var.Tamamlanmasını bekliyoruz.”dedi.

MUHTAR ÇAĞLAR'IN DETAYLI AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pınarkentliler,, Ulaşım, ve, İmar'a, Çözüm, Bekliyor, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı