Haber Detayı
02 Temmuz 2021 - Cuma 18:05 Bu haber 21711 kez okundu
 
Perinçek, Silivri Duvarlarını yıktık Türkiye Ve TSK Özgürleşti.
“Silivri ‘de ABD ve Fetö’ün duvarlarını yıktık. Türkiye Özgürleşti. Yurt içi ve yurt dışı operasyonları Zeytin dalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı harekatıyla TSK, pkk’yı ezdi. Atlantis sistemi bitti. Asya Çağı başlıyor. Zaten Asya’lı olan Türkiye bu gelişmede yerini alıyor. Asya iklimi içerisinde hem özgürleşecek hem de ekonomisi gelişecek. Yıllardır Asya oluşumunu savunan Vatan partisi tercih ediliyor.” İfadelerinin sahibi Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, medya-24 ve Haberim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Yıldız’ın gündeme dair sorularını samimi bir biçimde değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Perinçek, Silivri Duvarlarını yıktık Türkiye Ve TSK  Özgürleşti.


 Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi , meclisi kenara ittiği için başarılı değil. 
 Asya kültüründen geliyoruz Asya ekonomisi yükseliyor. Dünya dengeleri Asya lehine gelişiyor. Türkiye Almanya, Asya çağına giriyoruz. 
 
 Türkiye’nin gelişimine katkı veren değerler var. O değerlerin başında Türk Siyasetine son 50 yılda çalışmalarıyla, fikirleriyle İz bırakmış değerli bir siyasetçi, Dr.Doğu Perinçek’in Vatan Partisi Genel Merkezinde konuğuyuz. 
 Siyasetin sıkıştığı noktada önemli  aktörlerin önemli mesajları ile umut başlar. Siyasetin önemli isimlerinde Dr.Perinçek’e Türkiye’nin önemli konularını sorduk.


 Türkiye nereye gidiyor ?


 -Biz, Türkiye’de 2014’ te başlayan süreçle Silivri duvarlarını yıktık. TSK ve Türkiye özgürleşti . ABD ve fetö’nün ördüğü duvarı biz yıktık. Türkiye serbestleşti.
 Ardından 2015 Temmuz’unda terör örgütü pkk nin üzerine yürüdü ve arkasından askeri harekatlar başladı , Fırat Kalkanı, Zeytindalı , Barış Pınarı harekatıyla pkk yurt içi ve yurt dışında TSK tarafından ezildi. Bu çok önemli Türkiye tarihi için çok önemli dönüm noktası.
 

ATLANTİS SİSTEMİ ÇÖKTÜ


 20 16 ‘da 15 Temmuz gecesi feto darbe teşebbüsü yerle bir edilerek ABD gladyosu'nun tehdidinden kurtulmuş olduk . Türkiye 1945’ de dahil olduğu Atlantik sisteminden (NATO) sistemden kurtuluyor özgürleşiyor. En önemlisi kendi içerisindeki terörü temizliyor. Üretim devriminin eşiğine geldi. Türkiye üreticiyi baş tacı yapacak, tarımda sanayide üretim devrimine yönelecek bu da kaçınılmaz .Baktığınız zaman toplamda en köklü değişiklikleri , Atatürk’ten sonraki en önemli değişikliklerin eşiğine gelindi.
 NATO dan kurtulmanın alternatifi var mi ? 
 -Alternatif kendisi.
 Ve ..Asya iklimine yerleşecek, Azarbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, bütün Türk devletleri Asya’da .Asya çağına girdik. Asya kültüründen geliyoruz. Asya’da medeniyet yükseliyor. Atlantik medeniyeti . 400-500 yıl sürdü ve bitti. ABD baş aşağı gidiyor . Avrupa’nın ufku yok .Karanlık.
 Buna karşın dünya ekonomisin lokomotifi olan, ekonomisi yükselen ülkeler Çin, Hindistan, Endonezya Mısır ve Türkiye’de önemli gelişme içerisinde. Haliyle dengeler Asya lehine değişiyor. Buna Asya çağı’ da diyebiliriz.
 Türkiye o Asya iklimi içerisinde hem özgürleşecek hem de ekonomisi gelişecek ilişkiler ağı içerisinde Türkiye’nin 3 ticaret ilişki ortağı Almanya , Çin ve Rusya . Dünya ticaretini ağı Asya’ya kaymış durumda. Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da 2 yıldan beri biz yükselen Asyay ya katılıyoruz yükselen asya eğilimi içerisindeyiz.. Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan’da BM toplantısında ,dünyanın ağırlığı asya ya kaydı asya uygarlığının yükselişi içerisinde yerimizi alacağız buna kimse bunu öneleyemeyecek bu bir rota 

 

Cumhurbaşkanı Hükümet sistemini başarılı buluyor musunuz ? Olası erken seçime Vatan partisi hazırlıklı mi ? 

 

 Biz hazırız Vatan partisi çok büyük yükseliş içerisinde özellikle Güneydoğu’da hdp eriyor yok oluyor pkk ‘nın ezilmesiyle Kürt  vatandaşlarımız özgürleşiyor ve halkın bir çoğu da Vatan partisini tercih ediyor. Batı’da Polatlı’da Avşar köyünde üretim kurultayı  yaptık. Yozgat, Kütahya, Ankara’da ,Antalya da Vatan partisine yöneliş var neden ? 
 Biraz önce bahsettiğim Atlantis sisteminde Asya’ya yerleşiyor peki bunu kim savunuyor.
 10 yıllardan beri bunu Vatan partisi savunuyor. Bu Vatan partisinin programı ve zamanı geldiği için halk bizi tercih ediyor . Seçime hazırız. Türkiye’de halk seçimlerde bu, Asya yönelişine uygun tercihler yapacaktır. 
 Mevcut hükümet, ABD’ye direndiği, pkk’nın üzerine yürüdüğü, fetöyle hesaplaştığı için Türkiye cephesinde olan hükümettir ve bu Cumhur İttifakı, ekonomi inşasında bir takım bocalamalar görüyoruz. Başkanlık sistemi meclisi kenara ittiği için Türkiye’nin sorunlarını çözmede yeterli görünmüyor. Bu bakımdan tekrar güçlü bir meclis ve meclise karşı sorumluluğu olan güçlü bir hükümet halkı seferber edebilir ve Türkiye’nin sorunlarını çözebilir. 
 

 PERİNÇEK'İN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARINI  AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Perinçek,, Silivri, Duvarlarını, yıktık, Türkiye, Ve, TSK, , Özgürleşti.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı