Haber Detayı
22 Mart 2022 - Salı 03:40 Bu haber 4518 kez okundu
 
Olumsuz duygulardan kurtulmanın bir yöntemi var ..!
“Hayatınızı olumsuz etkileyen kızgınlık, öfke, nefret, endişe, korku, kaygı duyguların yerine, neşe-sevinç-coşku, huzur gibi kavramların oluşmasını istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun "
YAŞAM Haberi
Olumsuz duygulardan kurtulmanın bir yöntemi var ..!

 

Mutlu olmak ve yaşamak her insanın hakkı. Son yıllarda bu yönde yapılan birçok çalışmanın yanı sıra öne çıkan çok önemli bir teknik giderek çok daha fazla ilgi görüyor. Theta Healing

Hayatınızı bulunduğu durumdan daha ileriye taşımak, sonsuz potansiyellerinize açılmak, yaşamınızda netleşmek ve alanınıza sahip çıkıp genişletmek için fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal değişimi yaratma yeteneğinizi her seviyede geliştiren Theta Healing ‘in, Dünya’da 150’den fazla ülkede 1.500. 000 kullanıcısı var.

Fiziksel, ruhsal ve dinginlik felsefesi olarak tanımlanan Theta Healing tekniği , İnanç sistemleri, bastırılmış duygular, korkular, travmalar ve genetik kusurlar gibi kişinin doğal işleyişindeki tıkanmaların nedenlerini ortaya çıkarabiliyor. İşte bu tekniği yaşayarak öğrenen ve şimdi de uygulayan, iş yaşamımda sağlığını kaybettiği anda Theta şifa ile tanışarak yaşama tutunan Elektrik Elektronik Mühendisi  ThetaHealing Eğitmen Eğitmeni, Farkındalık Dönüşüm Koçu Türkan Yalçın’a sorduk.

-Theta Healing  Tekniği nedir?

- Korkularımız bizi nasıl yönetir?

- Bilinçaltı nasıl çalışır?  

Ve başkaca merak edilenleri  şöyle açıklıyor.

                                  

 

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

-Türkan Yalçın. Elektrik Elektronik Mühendisi. 1983 yılında Ankara’da doğdum. Türkiye, Fransa ve Almanya olmak üzere 15 yıl boyunca Savunma ve Uzay Sanayii’nde 15 yıl Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak çalıştım. 2017 yılından bu yana Theta Healing eğitmeni olarak eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermekteyim. Evliyim ve 10 aylık bir kızım var.

“Benim şifa yolculuğum iş hayatı, master öğrenciliği derken aşırı stres yaşadığım bir dönemde sağlığımı kaybetmemle başladı. 2013 yılında o zamana kadar hiç adını duymadığım Reiki enerjisiyle tanıştım. Gözümle görmediğim bir enerjiyi bedenimde hissetmeye ve iyileşmeye başlamıştım. Bu şifa enerjisine mesleki bir merakla daha da sarıldım. Aynı dönemde yine hayatımda tekrar edip duran ve acı verici deneyimlere sebep olan döngülerimin farkına varmaya başladım. Bu farkındalık bu döngülerden çıkma isteğini doğurdu ve 2015 yılında Theta Healing tekniğiyle tanıştım. Bilinçaltımı keşfedebiliyor olmak ve hikâyemi yeniden ve bu kez istediğim gibi yazabilmek fikri beni oldukça heyecanlandırdı ve o gün bugündür Theta Healing benim günlük hayatımın bir parçası. Bu tekniği hem kendi yolculuğumu hem de öğrencilerimin ve danışanlarımın yolculuklarını neşeyle, keyifle, zarafetle, bolluk ve bereket içinde güzelleştirmek için kullanıyorum.

 

Hayat mottom ise "Acı, ızdırap çekmeden, neşe ve kolaylıkla öğrenmek, ilerlemek, tekâmül etmek mümkün!"

 

Uluslararası Theta Healing Tekniği  Eğitmeni olarak bir şifalandırma tekniği olan Theta Healing 'ten biraz bahseder misiniz?

-Theta Healing Vianna Stibal tarafından bulunmuş çok güçlü bir derin düşünme tekniğidir ve bir spiritüel felsefedir. Bu derin düşünme sırasında beyinde 4-7 Hz arasındaki teta dalgasının baskın olduğu tespit edildiğinden bu teknik Theta Healing yani teta şifası olarak adlandırılmıştır.

Teta frekansı,uykuya dalmadan hemen önce ve uyandıktan hemen sonra beyinde baskın olan frekanstır. Teta frekansı bilinçaltının yeniden programlanabildiği, anda şifanın ve yaratımın yapılabildiği frekansıdır. Bu derin düşünme ile ego zihinden çıkılır ve Yaradan'ın koşulsuz sevgi enerjisiyle şifaya tanık olunur.

Yaşamımızda bizi aşağı çeken kızgınlık, öfke, nefret, endişe, korku, kaygı gibi olumsuz duyguların altında yatan sebeplerin ortaya çıkarılması ve bu duyguların en iyi ve yüce şifalandırılarak,neşe-sevinç-coşku dolu bir yaşamın kapısını açar.

 

  • Korku insanı nasıl yönetir?

-Korktuğunuz şeyin ne olduğuna göre korkuya yaklaşımımız değişir. Ölüm korkusu, düşme korkusu gibi korkular hayatta kalabilmemiz için bizlere hizmet eder ve gereklidir. Bunun haricinde başarısız olma, sevilmeme, yalnız kalma korkusu gibi korkular bilinçaltı kayıtlarımızdan gelir ve yaşamımızı olumsuz anlamda etkiler. Aslında olan şey ego benliğimizin bilinmeyenden korkmasıdır. Ego benlik değişmekten korkar ve bizi en iyi bildiği konfor alanımızda tutmak için elinden geleni yapar. Korku konusunda çalışabilmek ve kişinin bu konudaki motivasyonunu anlayabilmek için derin kazma tekniği uygulanır. Kişinin motivasyonu ortaya çıkarıldıktan sonra bu korku olmadan da istediği şeyi elde edebilmesi programları yüklenir. Korku Theta Healing tekniğinde en hızlı dönüştürebilen duygudur.

 

Bilinçaltı nedir, bilinçaltı kodları hangi inanç seviyelerinde bulunur ve nasıl dönüştürülür?

-Bilinçaltı, yaşamımızın yüzde 90’ından fazlasını yöneten ve bizi hayatta tutmaya yönelik olan otomatik fonksiyonların yönetiminin yapıldığı (fizik bedenimizin çalışmasını sağlayan otomatik yönetim mekanizması) ve bizlere fayda sağlamak için tutulan bilinçaltı kodlarının kaydedildiği alandır.

Bilinçaltı kodlarımız 4 inanç seviyesinde tutulur. Bunlardan

İlki 0-7 yaş arasında önemli görüp kaydettiğimiz kodların tutulduğu öz inanç seviyesi,

İkinci olarak genetik aktarımla getirdiğimiz ve nesiller boyunca atalarımızı hayatta tutmayı sağlamış kayıtların tutulduğu genetik seviye,

Üçüncü olarak daha derin genetik seviyeden ve kolletkif bilinçten aktarılan kayıtların tutulduğu geçmiş seviye ve son olarak tüm bu seviyelerin toplamı olan ruhsal seviyede tutulur. Theta Heling tekniğinde hayatımızda döngü halinde devam eden bir sorun üzerinde çalışırken dönüşüm her dört seviyeden birden gerçekleşir. Kişi alması gereken dersi öğrenir ve ilerlemeye hazır olarak yeni hayatına adım atar.

 

  • Sosyal medya hesaplarınızı da okuyucularımız için paylaşır mısınız?

İnstagram@ferahyasamatolyesi

Youtube.: Türkan Yalçın Akademi .

Röportaj Hazırlık. Melek Şenol

Haber. medya-24.comj

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Olumsuz, duygulardan, kurtulmanın, bir, yöntemi, var, ..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı