Haber Detayı
02 Mart 2022 - Çarşamba 23:36 Bu haber 4836 kez okundu
 
Numeroloji kehanet değil, olasılık öngörür.
YAŞAM Haberi
Numeroloji kehanet değil, olasılık öngörür.

 

 

Kâinatta olup bitenlerin rastlantıya dayanmadığını, sayısal bir kurgu içerdiğini ve yine sayısal bir düzene sahip olduğunu ifade eden Numeroloji ilimi: kişinin kendini daha yakından tanımasına olanak sağlamakta, tespitlerinde isim, soy isim ve doğum tarihi kullanılmaktadır.

Son yıllarda oldukça popüler olan Numerolojiye ilgi artmakta birlikte Numeroloji analizinin bir kehanet olmadığına dikkat çeken Numeroloji Eğitmeni ve Danışmanı İpek Deniz,  amaç, “ kişinin potansiyellerini fark ederek, gölgede kalan özelliklerine başka bir pencereden bakması, eğitim, kariyer, iş yaşamındaki başarısı için desteklenebilecek yönlerini görebilmesi için bir fırsat sunar. Sürekli aynı şeyleri yaşıyorum düşüncesine farklı bir bakış açısı geliştirilmesine yardımcı bir araçtır.  Bu bakımdan tamamen olasılıklar üzerine yapılan çalışmada kişi dilerse;  negatif ve olumsuz enerji yüklü günlerini söyleyerek önlem almanızı önerebilir.”   Diye ifade ederek,

Numeroloji’nin Başarı, doğum, ifade sayısı ve isim vermemizde ki önemine ilişkin sorularımız şöyle yanıtladı.

 

Sizi tanımak istiyoruz bize kendinizden bahseder misiniz?

-Merhaba, 39 yaşında evli,  bir erkek çocuk annesiyim. Doğma büyüme İstanbulluyum, 2 senedir Numeroloji ile ilgileniyor, bu alanda danışmanlık yapıyor,  eğitimler veriyorum.

 

Çocuğumuza isim koymak için numerolojiyi dikkate alabilir miyiz?

-Evet, kendi seçeceğiniz isimler için Numeroloji Analizi yaptırarak, çocuğunuzu hangi yönlerde destekleyebileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Uyumlu ve dengeli bir çocuğun grup çalışmalarında daha başarılı, lider özellikler gösteren çocukların bireysel sporlarda daha aktif ya da yetenekli çocukların ilgi alanlarına göre desteklendiklerinde okul yaşamlarında daha verimli olmalarını bu anlamda fark etmiş oluyorsunuz.

 

Numeroloji anlamları nelerdir?

-Numeroloji içinde birçok terim barındırır ancak özünde isim, soyisim ve doğum tarihi ile yapılan bir olasılık hesabıdır. Başarı sayısı, doğum sayısı, ifade sayısı gibi başlıkları içerisinde barındırır.

Numeroloji: 2022 yılı için neler söylemek istersiniz?

-2022 Yılının rakamlarını kendi içinde topladığımızda 6 rakamına ulaşıyoruz. Bu da Numerolojik olarak sevgi, saygı, sorumluluklar ve aile kavramı anlamlarına gelmekte. Bu yıl, aile bireylerimiz ile ilgilenmek, sorumluluklarımızı fark ederek üstlenmek, bize ihtiyacı olan yakınlarımız ve arkadaşlarımızın dertlerine ortak olmak ve bulunduğumuz alanı güzelleştirmek yapacaklarımız arasında olabilir.

 

Son olarak Numeroloji ile ilgili söylemek istediklerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

-Numeroloji’de amaç, kişinin potansiyellerini fark etmesi, gölgede kalan özelliklerine başka bir pencereden bakması, okul ve iş yaşamındaki başarısı için desteklenebilecek yönlerini görebilmesi için bir fırsattır. Sürekli aynı şeyleri yaşıyorum düşüncesine farklı bir bakış açısı geliştirilmesine yardımcı bir araçtır sadece, yapılan analiz gelecekten haber veremez ve kehanet içermez.

İnstagram@ipeknumeroloji

 

Röportaj Hazırlık:  Melek Şenol

Haber:  medya-24.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Numeroloji, kehanet, değil,, olasılık, öngörür.,
Yorumlar
Haber Yazılımı