Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 02:12 Bu haber 6270 kez okundu
 
"MÜFETTİŞ RAPORLARI VATANDAŞA YARDIMI ENGELLEDİ"
Muhtarlar zamanında hizmet alıyor mu? Öncelikli Sorunları Neler ? 657'ye Tabi Olmalarına rağmen Neden Kamu Görevlisi Sayılmıyorlar ? Haberin Peşinde Ekibi Bu soruların cevabını arıyor…?
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi

 

 

 

 

                Antalya / Manavgat Aydınevler Mahalle muhtarı ve Manavgat Muhtarlar Dernek Başkanı Tahsin Yılmaz çalışmalarını Gala Tv ve medya 24'e özetledi.

 

Röportaj yapmak üzere  ofisine intikal ettiğimiz  Antalya Manavgat Aydınevler Mahalle muhtarı ve Manavgat Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı 21 Yıllık muhtar Tahsin Yılmaz  'ın  ofisinde; Antalya Büyükşehir Belediye Muhtarlık Hizmeti Daire Başkanı İnşaat Mühendisi Uğurcan Ecemiş'i, " muhtarların sorunlarını dinlerken " şahit olduk.

 

Tamamen tesadüf olarak denk geldiğimiz ve müteşekkir olduğumuz o an bakın neler yaşandı.

Mikrofon uzattığımız Uğurcan Ecemiş " Manavgat'la ,ilgili sıkıntıları öğrenmek ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e  iletmek üzere burada olduğunu ifade ederek görevimiz bu "diye ifade ederek, . Antalya'mız; 640 km deniz sahili, 250 km yayla derinliği ile beraber en güzel hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Başkanımız  Muhittin Böcek'in her zaman söylediği gibi  köylü ile mahalleli ile  iç içe olmayı hedef edinmiştir.Bu anlamda her daim mahalleyi temsilen muhtarlarımızın dileklerini beklentilerini çözme gayreti gösteriyoruz" diye belirtti.

 

Öte yandan,   Antalya Manavgat Aydınevler Mahalle muhtarı ve Manavgat Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı 21 Yıllık muhtar Tahsin Yılmaz  ise  ;" 8 bini aşkın nüfusu ile muhtarlıkta 21. yıl girdiğini ifade ederek, Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse Manavgat belediye Başkanı Şükrü Sözen 'de hemen her istediğimizi yerine getiriyorlar.

Mahallenin öncelikli ihtiyacı olan ve şu an sorun çözüm bekleyen bir konu; turizm bölgesi olan Manavgat'ımızda önceden ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardım başlığı anlamında  yardım ediliyordu ne yazık ki 'müfettişlerin verdi raporla'  bu yardımlar kesildi. Vatandaş  devamını istiyor vatandaş.Azgari ücretle çalışan vatandaşlar geçinemiyorlar bu yardımlar kesilmemeli.Yardımların kesilmesi haricinde mahallede aşamadığımız sorun yok. "diye ifade ederek, TBMM'ne  getirilmesi planlanan ve "Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi gibi konu başlıklarından oluşan" teklifi desteklediğini sözlerine ekledi.

Daire Başkanı Ecemiş ve Muhtar  Yımaz'ın açıklamasını aşağıdaki videoya tıkl izle...

- Ayrıca  bu haber bu Perşembe Akşamı Gala tv'de saat 22.00 'da

Kaynak: Editör:
Etiketler: "MÜFETTİŞ, RAPORLARI, VATANDAŞA, YARDIMI, ENGELLEDİ",
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı