Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 01:45
 
MSB'den darbe imasına cevap: TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır
GÜNDEM Haberi
MSB'den darbe imasına cevap: TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır

 

06.01.2021 00:16 açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır." ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

 

"Milli Savunma Bakanlığı, tüm birlik ve kurumları ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere; her çeşit tehdit ve tehlikeye karşı; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, 'Ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışı ile yurt içerisinde ve sınır ötesinde görevlerini kahramanlık ve fedakarlıkla ifa etmektedir.

 

 

Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri, binlerce senelik şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerleriyle; aklın ve bilimin ışığında, anayasa çerçevesinde, kanunlar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başındadır.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenlik ve bekasını hedef alanlara ve kim olursa olsun millet iradesini yok sayarak anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı mücadelesini azimle devam ettirmekte kararlıdır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: MSB'den, darbe, imasına, cevap:, TSK, milletinin, emrinde,, görevinin, başındadır,
Yorumlar
Haber Yazılımı