Haber Detayı
23 Şubat 2014 - Pazar 11:36 Bu haber 1458 kez okundu
 
Mezitli Kaymakamı Uygulanabilir Projeleri Hayata Geçiriyoruz
GÜNDEM Haberi
Mezitli Kaymakamı Uygulanabilir Projeleri Hayata Geçiriyoruz

 

 

Mezitli Kaymakamı Uygulanabilir Projeleri Hayata Geçiriyoruz

MERSİN / Türkiye’nin  bir çok yerinde mülki amirlik yapan son olarak halen  Mersin merkez ilçe merkez kaymakamı Nazım Madenoğlu ,ilçenin kalkınması için kadınlara gençler ve kırsal kesimde yaşayanlara yönelik uygulamaya geçirdiklerini belirterek,toplum hayatı dinamik  süreç geçirdiğinden dolayı ihtiyaçların hep olacağını vurgulayarak çalışmaları hakkında gazetemize verdiği özel röportajında önemli konulara değindi.

Kaymakam Nazım Madenoğlu,ilçede  kadınların el becerilerini artırmaları ve ekonomiye katkıda bulunmalarına yönelik düz dikiş makinesi kursu açtıklarını ,bunun kadınlarımıza  is garantili ve iş kurmak isteyenlere sermaye garantili olduğunu söyledi.Medenoğlu,kanalizasyon sorunu olan mahallelerin kanalizasyon sorunlarını çözdüğümüz gibi sakinlerine gıda kıyafet temizlik ve kişisel bakım ürünleri götürerek ev ev  yardımda bulunduklarını ve kanalizasyon sorunu süren  mahallelerde ihale çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekti..
Mezitli koy okullarındaki  çocuklara  çeşitli yardımlarda bulunduklarını ,beslenme sağlıklı yarınlar adlı proje ile, Mezitli ilçesinde ikamet eden hamile bayanların  bebeklerinin sağlıklı beslenmesine amaçlandığını  ve 14 bin liralık bir maliyeti olduğunu  dile getirerek,  “Engellimin Farkındayım” projesinin  engellilerimizin refahını arttırmaya yönelik, “Sağlık Eğitimi Projesi” ile  sağlıklı gelecek elimizde projesi Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile  düzenlenen ve birçok projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Tarımsal anlamda Arı  ve kivi  yetiştiriciliği  ,sağlıklı yaşam için sağlıklı evler ,sağlıklı yaşam için ev tadilatı projesi  yanı sıra  bayan kuaförlüğü, çeşitli turneler kadınların mesleki gelişim, geleneksel oyunlarımızı gelecek nesillerimize taşıma amaçlı çalışmaları olduğuna işaret  eden Kaymakam Madenoğlu “Gidama güveniyorum.”Diye ifade ederek şunları aktardı

Kırsal bölgelerde  yasayanların kent yaşamına entegrasyonunu sağlamak adına  koyun üreticiliğini destekleme projesi ve  açmış olduğumuz arıcılık kursundaki vatandaşlarımızın projelerinin maddi ölçüde karşılanması  bizi mutlu etmekte Yeşeren kardeşlikler projesi devam etmekte. Dağ eteklerinde sulama sıkıntısı yasayan köylerimize su götürme çabası içerisindeyiz. Bunca projeye rağmen elbette sıkıntılar mevcut olabilir.Toplum hayati dinamik bir süreç olduğundan yeni sorunlar var olacaktır elbet..

                 ÖZGEÇMİŞ : Mersin merkez ilçe merkez kaymakamı Nazım Madenoğlu ,1953 Kastamonu doğumlu  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi mezu. 1981 yılından itibaren  sırasıyla: Çorum Bayat  ,Van Çatak , Mardin Derik , Konya Kulu ,Samsun Havza , Bursa  Gürsu ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı. Yanı sıra Samsunda vali yardımcılığı yaptıktan sonra 2004 yılında Balıkesir Ayvalık kaymakamlığına atandı. 2008 ağustos ayında İstanbul Esenler kaymakamlığın atandı.2013 yılında Mersin Mezgitli kaymakamlığına atandım mezgitlide 5 aydır görev yapıyor.

Haber Medya -24 /Haberim Gazetesi Dilek Unsaçarer

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Haber Yazılımı