Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 00:21 Bu haber 71986 kez okundu
 
Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?
ÇALIŞMA HAYATI Haberi
Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?

 

2021 kamu personeli ve emekli zammı için gözler 4 Ocak'a çevrildi!

 

 

2021 kamu personeli ve emekli zammı için gözler 4 Ocak'a çevrildi. 2020 seneninın aralık ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca kamu personeli ve emeklinin merakla beklediği kamu personeli ve emekli maaş zammı ne kadar olacak sorusunun yanıtı belli olacak. 2020 Aralık ayı enflasyon verileri TÜİK tarafından 4 Ocak Pazartesi günü açıklanacak. Böylece senenin ilk yarısında, kamu personeli ve emekli maaşına yapılacak olan zam oranı netleşecek.

 

Milyonlarca yurtdaşın merakla beklediği kamu personeli ve emekli maaşına ne kadar zam yapılacak sorusunun yanıtı kısa bir zaman sonra belli olacak. Şimdi gözler, TÜİK tarafından açıklanacak olan 2020 Aralık ayı enflasyon verilerine çevrildi.

 

 

2021 MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

2021 kamu personeli maaşı ve 2021 emekli maaşı zam oranları 4 Ocak 2021 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan 2020 yılı Aralık ayına ait enflasyon verilerinin ardından netlik kazanacak. TÜİK, Aralık enflasyon verilerini 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00'da açıklayacak. Bu sayede milyonlarca yurtdaşın yanıt aradığı soru cevap bulacak.

 

 

Bakan Selçuk duyurdu: Destek ve yardımlar 45,5 milyar tl'ye yaklaştı

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Maaş zamları konusunda Tüketici Fiyat Endeksi baz alınıyor. Tüketici Fiyat Endeksi geride bıraktığımız yılın Kasım ayında 2,3 arttı. 2020 seneninın Temmuz - Kasım dönemindeyse enflasyon 7,02 oldu. Böylece kamu personeli ve kamu personeli emeklisi yurttaşlara enflasyon farkı verilmesi durumu meydana geldi. Toplu protokol gereğince kamu personeli ve kamu personeli emeklisi vatandaşların Ocak ayı maaşlarına 3 zam yapılacak.

 

Bunun beraberinde 2020 seneninın ikinci yarısındaki enflasyonun da 4'ü aşacak olan kısmı kadar fark yansıyacak. Memur emeklileri, devlet kamu personeliları, geçici personel ve protokolliler zamlı maaşları ile enflasyon farkını 15 Ocak 2021 tarihinde alacaklar.

 

Milyonlarca SSK emeklisi ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşa da Ocak ayında zamlı maaşlar ödenecek. Ancak emekli vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zam oranı 4 Ocak 2021 tarihinde netleşecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memur, ve, emekli, maaş, zammı, ne, kadar, olacak?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı