Haber Detayı
10 Aralık 2020 - Perşembe 02:22 Bu haber 26613 kez okundu
 
Maskesiz hayat ne zaman başlayacak?
SAĞLIK Haberi
Maskesiz hayat ne zaman başlayacak?

 

Hayat ne zaman başlayacak? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara tarih verdi

 

 

 

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunmuş olduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Prof. Dr. Kara, normale dönüş ve maskesiz hayat için gerekli olan koşulları açıkladı ve tarih verdi.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, nüfusun 60'ının aşılanması halinde Türkiye'nin rahatlamaya başlayacağını açıkladı. Prof. Kara, bu oranın 70-80'lere gelmesi durumunda ise normale dönüşün çok basit olacağını belirtti.

 

 

 

MASKESİZ HAYAT İÇİN TARİH VERDİ

 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, maskesiz hayat için de tarih verdi. Prof. Kara, her şeyin olumlu seyretmesi söz konusu olursa, kaba bir hesapla Türkiye'nin 60 aşılama oranına nisan-mayıs aylarında ulaşabileceği öngörüsünü paylaştı.

 

 

 

Son dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

 

 

 

Prof. Dr. Kara, bu tablonun her şeyin olumlu gitmesi durumunda geçerli olduğuna dikkat çekerek, Temmuz ayı gibi de maskesiz sokağa çıkmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

 

 

 

Ateş Kara, dünyadaki aşılamanın 60 oranına ulaşmasının bir anda mümkün görünmediğini belirterek, bir sonraki yıl kasım, aralık gibi tekrar maske takmak mecburiyetinde kalabileceğimize de dikkat çekti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maskesiz, hayat, ne, zaman, başlayacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı