Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 15:03 Bu haber 6122 kez okundu
 
KÜMBET YENİKÖY, SOSYAL TESİS İSTİYOR
İstanbul Antalya karayolu üzerinde merkezi bir konumdaki Eskişehir İnönü Kümbet Yeniköy yeni muhtarı İş Adamı İzzet Şahin'le gelişim gösteriyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
KÜMBET YENİKÖY, SOSYAL TESİS İSTİYOR

 

 

Eskişehir İnönü Kümbet Yeniköy mahalle muhtarı İzzet Şahin iş adamı olarak ticaret yaşamını sürdürürken köylünün isteği üzerine muhtarlığa aday olup 31 Mart 2019'da yapılan seçimlerinde muhtar olduğunu kaydetti.

Şahin " 12 500 m2 kilit parke taşı, mezarlık çevre düzenlemesi ve okula 4 adet ek derslik yapıldığını belirterek, 2021'de taşımalı eğitim son bularak köyümüzde okul hizmet verecek" dedi.

İnönü belediyesi ile koordineli çalıştıklarını teşekkür ettiğini belirten Muhtar Şahin, elektrik direklerinin değişmesi gerektiğini 2021 yatırımına alındığını , 450 Nüfusa sahip Kümbet yeniköy'ün  geçim kaynaklarının tarıma dayalı olduğunu belirtti.

Muhtar  Şahin, Kapalı sulama sistem ile  sulu tarım yapıldığını sosyal tesise ihtiyaçları oluğuna işaret ederek,köyün alt yapısının olmadığını Eskişehir B.Şehir Belediyesinin servis araçlarının hizmet verdiğini ve fakat yolların çok kötü durumda bakım yapılması gerektiğini söyledi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE...

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜMBET, YENİKÖY,, SOSYAL, TESİS, İSTİYOR,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı