Haber Detayı
25 Ağustos 2021 - Çarşamba 23:54 Bu haber 3795 kez okundu
 
Koşulları Lehinize Değiştirmek Sizin Elinizde
YAŞAM Haberi
Koşulları Lehinize Değiştirmek Sizin Elinizde


“Yaşamınıza hala bir yön vermedi iseniz; 
“En mutlu olmanız gereken zamanlarda içinizi bir hüzün kaplıyorsa; 
“Para konusunda endişeleriniz var ise,
 “Aile İlişkilerinde aradığınızı bulamadı iseniz,
 Bu sorulardan bir veya birkaçına “evet” diye cevap verdiyseniz, yardıma ihtiyacınız olduğu anlaşılır.

 

 Bu durumda size “kim”, “nasıl” yardım edebilir…
 

”Koşulları değiştirmek bizim elimizde değildir ama siz kendinizi tanıyıp anladığınızda sorunlarınızı halledebilir, hak ettiğiniz başarı ve mutluluğa kavuşabilirsiniz. Bu konuda size astroloji yardımcı olacaktır.”  İşte o değerli Astrologlardan biri, Konuğumuz ;  Astroloji, Reiki, Doğaltaş, Sarkaç, Tarot  danışmanı  Esin Nur Sakal. 

 Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu Esin Nur Sakal, Astrolojinin sadece evlilik ve kili ilişkilere  yönelik  öngörüden ibaret olmadığını  ifade ederek,  astroloji asla burç yorumundan ibaret değildir. Bu alan ‘ İletişim dili ve sosyal ilişkilerindeki rolüne bakılarak tercih’  edilmelidir. Astrolog hayatınıza müdahale eden değil, size seçeneklerinizi sunan kişi olmalıdır. Ve asla fal ile karıştırılmamalıdır.” diyor ve bu alanla ilgili sorularımıza şöyle yanıt veriyor ..


Öncelikle Esin Hanım Sizi tanıyabilir miyiz?

" Astrolog Esin Nur Sakal :  İzmir’de dünyaya geldim. Yabancı dil ağırlıklı okullarda öğrenim gördüm, Yükseköğrenimimi Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde yaptım. Güneş burcuma yakışır şekilde yani Öğrenimim devam ederken, çocuk sayılacak yaşlardan beri ilgili olduğum Spiritüalizm ve astroloji ile daha da yakından ilgilenmeye başladım. Çok özel hocalarla çalıştım ve bu alanlarda da eğitimimi tamamladım. Bunda tabii ki Mitoloji okumamın da etkisi büyük. Şuan İzmir’de profesyonel olarak Astroloji, Reiki, Doğaltaş, Sarkaç, Tarot hizmetlerimi sürdürmekteyim."
 

Siz Astrolojiyle ilgilenmeye nasıl başladınız?
 

-Ben küçük yaşımdan beri gazetelerde burçları okur, sembollerini çizerdim. Büyüdüm sonra, mitoloji ve ilk çağ tarihlerine ilgi duymaya başladım. 10 yaşımdan bu yana  tarot bakıyorum, sonradan fark ettim ki meğer hepsi iç içeymiş.
 

Astrolojiyi konuşursak 2021''nın bu kadar zor bir yıl olacağına dair herhangi bir işaret var mıydı?
 

- 2020 ve 2021 yıllarının ve takip edecek olan yılların, Satürn, Uranüs, Jüpiter gibi önemli gezegenlerin etkileşimlerini zaten ben ve tüm meslektaşlarım uzun zamandır biliyor ve öngörüyorduk. Gerek günlük yazılarımızda gerek bireysel haritalarda, ‘ephemeris’ dediğimiz transit gezegenlere bakarak, tarih bazında bunları yorumladık.
 Genç nesil astrolojiye oldukça ilgili, hatta takıntılı diyebilir miyiz? Sizce bunun nedeni nedir?
-İçinde bulunduğumuz süreç zorlu ve belirsiz olduğu için, yaş ayrımı olmaksızın herkes farklı gördüğü astrolojiye yöneldi.  Aslında astroloji sadece evlenecek miyim, sevgilim dönecek mi sorularından çok daha fazlası…

ASTROLOJİ FAL İLE KARIŞTIRILMAMALI


Sizin gözünüzde astrolog nasıl olmalıdır?
 

-Bir astrolog öncelikle etik bir eğitim almış olmalı, astroloji asla burç yorumundan ibaret değildir. Çünkü bu alan ‘ İletişim dili ve sosyal ilişkilerindeki rolüne bakılarak tercih’  edilmelidir. Astrolog hayatınıza müdahale eden değil, size seçeneklerinizi sunan kişi olmalıdır. Ve asla fal ile karıştırılmamalıdır. 
 

  Ayrıntılı Bilgi İçin @esinin_astrolojidefteri
: https://instagram.com/esinin_astrolojidefteri

 Röportaja Hazırlık : Melek Şenol /Ankara

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koşulları, Lehinize, Değiştirmek, Sizin, Elinizde,
Yorumlar
Haber Yazılımı