Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 01:49 Bu haber 29007 kez okundu
 
“Köstengil , Alt yapı Ve Yol Sorununa Çözüm Bekliyor “
Mahalleyi mutlu edersen ülkeyi mutlu edersin. Mahallede vatandaşın sorunlarını bire bir dinleyen ve çözüm arayan muhtarlar yetkililerden ne bekliyor.?
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
“Köstengil , Alt yapı Ve Yol Sorununa Çözüm Bekliyor “

 

 

Hizmet alabiliyorlar mı ?

En çok neye ihtiyaç duyuyorlar  ?

Gittik gördük, gündeme taşıdık.

Konya Kulu Tarımın merkezi, tahılın ve hayvancılığın öne çıktığı Mevlana’nın kenti Konya’da Kulu’ya bağlı Köstengil mahallesi Muhtarı ,Dernek Başkanı azası ile uyum içerisinde  köyün eksiklerini gidermeye çalışıyorlar.

 

Gurbetçilerin yoğun olduğu mahallede ,Köstengil mahalle muhtarı Şenol Güngör  muhtarlıkta ilk dönemi olduğunu ifade ederek köye faydalı olam amacıyla aday olup seçildiğini belirterek,  köyde yaşayanların çoğunluğunun gurbetçi olduğu ifade ederek, su ,cami restaurasyonunu yaptıklarını köye bir güneş paneli kazandırdıklaını söyledi.

 

 

 

Halkın geçim kaynağının hayvancılık olduğuna işaret eden muhtar Güngör ,ekonomik verimlilikte sağlayan  panel  sayesinde sulamaya ücret ödemiyoruz.Çiftçinin kredi ile ayakta durmaya çalıştığı anımsatan muhtar Güngör,  banka fazilerinin düşürülmesini istedi.240 Nüfusa yeterli gelmeyen caminin büyütldüğünü belirtti.

 

MİLLET BAHÇESİ İSTİYORLAR

Çok amaçlı bir millet parkı , mahalle içi yolların yapılmasını ve alt yapının olmadığını bu beklentileri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’nın talimatıyla yapılacağını talepte bulundu.

Köstengil Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Dernek Başkanı  Hamit Güner , 250 üyeli derneğin köyün gelişimine katkı verdiğini belirterek, çok amaçlı bir salon yaptıklarını , gurbetçilerin ve köy halının desteği ile Köstengil’de eksik olan faaliyetleri gidermeye çalıştıklarını söyledi.

 

Birinci Aza Ramazan Güner’de , muhtar ve dernek başkanının açıklamalarına katıldığını , yol , alt yapı gibi ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini kaydetti.

RÖPORTAJIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Köstengil, ,, Alt, yapı, Ve, Yol, Sorununa, Çözüm, Bekliyor, “,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı