Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 21:37 Bu haber 15797 kez okundu
 
Korkuteli Avdan, Yayla Sorununa Çözüm Arıyor
Antalya / Korkuteli. Muhtarlıkta 2. Dönemi olduğunu belirten Avdan Mahalle muhtarı Şaban Koda, “içme suyu, telefon yoktu bunları ben getirttim. Orman Tapu Kadastrodan 2 bin dekarlık asma bahçesini köye kazandırdık.” dedi. Mahallemizin okulu ve sağlık ocağı var ve 1350 rakımda yaşamaktayız.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Korkuteli Avdan, Yayla Sorununa Çözüm Arıyor

 

Nufüslarının 750 olduğunu geçim kaynaklarını hayvancılık ve tarımın oluşturduğuna dikkat çeken muhtar Koda,  açıklamasını şöyle sürdürdü.

“ Bizim 29 bin dekar kayıtlı tarım arazimiz var, yüzölçümü bakımından çok geniştir.Dağınık bir bölgede olduğumuz için bir türlü elektrik alamıyoruz. Mantarcılıkta yapıyoruz.Fakat sulama suyumuz yok sadece yağmur yağdığı zaman sulanıyor mantarlar .Büyuük baş hayvancılıkta ileride olan Avdan’ın yaylım alanı yok.

 5 bin civarında kuzu kestiriyoruz ve fiyatlarımız diğer yerlere göre çok uygun.Bizim en büyük sorunumuz yaylaya çıkış tarimiz. Bununla ilgili çok kuruma  yerlere başvuruda bulunduk fakat bir sonuç alamadık.

Biz her yıl  22 Haziranda çıkıyoruz bunun daha ön tarihe çekimesini istiyoruz çünkü; bizim çıktığımız tarihte yaylada otlama  hiçbirşey kalmıyor.Mutlaka bu soruna bir çözüm için destek ve yardım bekliyoruz”

RÖPORTAJIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korkuteli, Avdan,, Yayla, Sorununa, Çözüm, Arıyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı