Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 10:45
 
Karahamzalıların “Acil İhtiyaçları Sulama Kanalı “
Ekilebilir 17 bin dönüm araziye sahipler Hayvancılıkla uğraşan Karahamzalılar hazine arazisinden bedeli karşılığı yararlanmak istiyorlar. Ankara'ya 90 km mesafedeki mahalle daha çok ilgi bekliyor. "Haberin Peşinde ekibinden Ramazan Çapar vatandaşa ne istediklerini sordu.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Karahamzalıların “Acil İhtiyaçları Sulama Kanalı “

Ankara Bala Karahamzalı mahallesi muhtarı Ramazan Aydoğdu muhtarlıkta ilk dönemi , Ankara’ya 90 km mesafede olduklarına dikkat çekerek, bu bir hizmet yarışıdır .”dedi. Çalışmalarına 40 adet eski evi yıkıp çirkin görüntüyü yok ettiklerini belirterek, .6 bin adet ağaç diktiklerini ,cami etrafını kilit taşı döşediklerini , kamelya yaptıklarını derneğin cevresin düzenledikleri söyledi.

 

 

Öncekli ihtiyaçlarının  köyde hayvancılıkla uğraşan  vatandaşların  yeterli gelmeyen otlak alanlarıdır   ve 4 bin 500 dönüm  devlet hazinesinin  hayvancılıkla uğraşanlara verilerek değerlendirilmesini  yetkililerden talep ediyorum.”dedi.

Muhtar Aydoğdu, gençlerimizi  kazanmalıyız.  Biz Türkiye olarak güçlü olmalıyız. Teşvik şartlarını artırmalıyız,İlçe tarıma yetkililerine sesleniyorum gelip araştırma yapsınlar hak edene bu imkanı versinler.

37 bin dönüm arazinin 17 bin dönümünün  ekildiğini yazın  ,7-8 yerde yangın çıktı .Karhamzalının suyu bol  bir sulamam kanalı yapılarak  değerlendirilirse  yangınlarda önlenir, sulama sorunuda çözülür .” Ve yaklaşık 10 bin dönüm arazi sulanbilir .

Vatan millet bayrak için çalışan herkese Allah Kolaylık versin M.Kemal Atatürk’ümn ifade ettiği gibi ayrıştırmadan hizmet eden herkesten Allah razıolsun “diye konuştu.

MUHTAR VE VATANDAŞIN AÇIKLAMALARINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karahamzalıların, “Acil, İhtiyaçları, Sulama, Kanalı, “,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı