Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 13:19
 
KAHRAMANKAZANLILAR AKINCI DAVASI İÇİN “SİNCAN CEZAEVİ”NDEYDİ
Şehit aileleri ve gaziler adalet nöbetini sürdürdü Kahramankazanlı şehit aileleri ve gaziler, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasının karar duruşması için Sincan Cezaevi önündeydi. Darbeci hainlere verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları şehit yakınları ve gaziler tarafından olumlu karşılandı. FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazanlıların, darbe gecesi yaşanan eylemlere ilişkin davaların görüldüğü Sincan Cezaevi önünde başlattıkları adalet nöbeti sürüyor. Kahramankazanlılar adalet nöbetini, 15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’nde yaşananlara ilişkin görülen davanın karar duruşmasında da sürdürdü. Nöbete Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Kahramankazan belediye başkan yardımcıları, Ankara Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BELEDİYELERDEN Haberi
KAHRAMANKAZANLILAR AKINCI DAVASI İÇİN “SİNCAN CEZAEVİ”NDEYDİ

Şehitlerimizin ruhu şad olsun

Karar duruimasında darbeci hainlere verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları şehit yakınları ve gaziler tarafından olumlu karşılandı. Şehit aileleri ve gaziler darbeci hainlere bir kez daha lanet okudu.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, Kahramankazanlıların duruşmaların başladığı günden bu yana aralıksız olarak Sincan’da olduğunu söyledi. Oğuz, “Rahmet ve minnetle yâd ettiğimiz şehitlerimizin değerli aileleri ve kahraman gazilerimizle birlikte ilk günden bu yana davaları takip ediyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere asil Türk Milleti, bu kanlı darbe girişimini demokrasiye ve milli iradeye olan bağlılığı, yalnızca milletin değil ümmetin de lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan inancı sayesinde önlemiştir. Bağımsız Türk yargısı bu hainlere hak ettiği cezaları vermiştir. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmamıştır. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, onları asla unutmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadık, unutturmayacağız. Kahramankazanlıların adalet nöbeti sonsuza dek sürecek” diye konuştu.

İkramlar belediyeden

Kahramankazan Belediyesi, cezaevi girişine kurduğu prefabrik yapıda, duruşmayı takip eden şehit yakınları ve gaziler ile kamu görevlilerine çeşitli ikramlarda bulunuyor. Burada, duruşmaya verilen öğle aralarında sunulan ikramların yanı sıra, gün boyunca çay ve çorba servisi yapılıyor.

Ne olmuştu?

Kahramankazan halkı, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi olan ilçedeki Akıncı Üssü’nden kalkarak sivil halkı ve devlet kurumlarını bombalayan savaş uçaklarını engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi vermişti. Kazan olan ilçenin Kahramankazan olarak değiştirilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kahramankazan, belediye, sincan, cezaevi, akıncı, davası, fetö, halk, şehit, gazi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KAHRAMANKAZANLILAR AKINCI DAVASI İÇİN “SİNCAN CEZAEVİ”NDEYDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı