Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 21:43 Bu haber 3911 kez okundu
 
Kağılcık Örnek köy
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Kağılcık Örnek köy

 

 

 

Burdur  Karamanlı Kağılcık muhtarı Yakup Salman, 1972 doğumlu ,imam Hatip Lisesi mezunu olduğunu söyledi. 513 nüfusa sahip  olduklarına dikkat çeken muhtar Salman geçim kaynaklarını hayvancılığın oluşturduğunu belirterek  yanı sıra  seracılığa da yönelmelerin başladığını ifade ederek çalışmaları şöyle özetledi.

"Sondajı faaliyete geçirdik, güneş enerjisi oluşturduk, parke taşı 5 binm2 döşedik, ardından sıcak asfalt yapılacak.Kağılcık'ın kütüphanesinin bölgede bir ilk olduğunu kaydetti.

Muhtar Salman,  hayırsever  76 yaşındaki  Emin Akay'ın, iki yıl önce kaybettiği eşinden 5 ay sonra tek çocuğu Şerife Akgün de yaşamını yitirdiğini, ardından   taziye için harcayacağı   masrafı kütüphane yaparak köye büyük katkı verdiğini Akay'a her türlü desteği verdiklerini , "Kütüphane, eğitim öğretim, geleceğimiz olan çocuklarımızın kendini yetiştirmesi demek. Emin Akay gibi bir kişinin köyümüzde olması büyük avantaj." ifadelerini kullandı. Köyde anaokulu ve sağlık evi olduğuna işaret eden muhtar Salman , dere kenarlarını ağaçlandırmayı, gençlere yönelik sporu sevdirme adına spor alanı oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kağılcık, Örnek, köy,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı