Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 00:54 Bu haber 75675 kez okundu
 
İYİ Partili Yokuş : “Çiftçinin Sesini Duymayan Bir Tarım Bakanı”
Ziraat Mühendisleri Odası ‘nın 2021 yılı Türkiye İçin Hüsran olacaktır”, Ziraat Mühendisi ve Veteriner yetersizliğine sessiz kalan Tarım Bakanı çiftçi ve köylümüzün sesine kulak vermiyor. Sorduğumuz sorulara yanıt bile veremiyor”diyen Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Üyesi İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, genel kurulda çiftçi ve köylünün yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.
SİYASET Haberi
          İYİ Partili Yokuş : “Çiftçinin Sesini Duymayan Bir Tarım Bakanı”

 

yapılandırma

SORULARIMIZA YANIT ALAMIYORUZ

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş,TBMM Genel Kurul’da gerçekleştirdiği konuşmasında “ Tarım ve hayvancılıkta verimin artırılması, ziraat denetimlerinin yoğun olarak yapılabilmesi için Ziraat , Gıda mühendisleri ve Veteriner hekimlerin atanmasını istedi. Yokuş, Konya’da çiftçiyi, tarımla uğraşanları dolaştığını hatırlatarak, tarımın merkezi Konya’da yeterli ziraat mühendisi, veterinerlerin olmadığını belirtti. Tüm bu gelişmeleri olanları duyan hisseden bir Tarım Bakanı olmadığını hatta denetim yapan gıda mühendislerinin bile olmadığına işaret eden Yokuş, Ziraat Mühendisleri Odası’nın ‘2021 ülkemiz için hüsran’ olacaktır raporunu anımsatarak son sözü söylediklerine dikkat çekti. Tarım Bakanlığının, Tarım Komisyon üyesi olarak kendisine tüm sorunlarını anlatma zamanı tanınmadığını hatta daha önce verdiği 2 soru önergesinde Bakan’ın yanıtlaması için sorduğu 27 sorunun yanıtlanmadığına dikkat çeken Yokuş ,

İster cevap ver ister verme..!

Çiftçimizin,

Köylümüzün,

Besicimizin hakkın yediğiniz sürece bunun hesabını sorarım. Ben Konyalıyım. Bunların hakkını yedirmem ben Konyalıyım şeklinde ifade ederek sözlerini tamamladı.”

 

Yokuş'un TBMM Genel Kurul Konuşmasını aşağıdaki videoya tıkla izle.. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , , , , , İYİ, Partili, Yokuş, :, “Çiftçinin, Sesini, Duymayan, Bir, Tarım, Bakanı”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı