Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 16:11 Bu haber 5264 kez okundu
 
İNLİCE, KAÇAK YAPININ ÖNÜNE GEÇECEK İMAR PLANI İSTİYOR
Eşsiz plajı, tarihi eserleri, ormanı , barbunyası ve sığla ağaçları ile Ege'nin en güzide yerlerinden İnlice'de rantçılar halk plajı üzerinde oyun oynuyorlar.Bu gelişmeye fırsat vermeyeceğiz diyen muhtar Cevat Kundakçı konuyla ilgili konuştu.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
İNLİCE, KAÇAK YAPININ ÖNÜNE GEÇECEK İMAR PLANI İSTİYOR

Muhtar Kundakcı, çevreden gelenlerle  işgal altındaki plajın  görüntü kirliliğini temizledik. Başkan Yardımcısı olduğum Mahalle'nin Derneği ile birlikte  plajda açtığımız standın geliriyle öğrencilere burs veriyoruz."dedi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim  Karaca ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarına dikkat çeken muhtar Kundakcı şunları aktardı.

"En büyük sıkıntımız dar alana sıkışmış imar planı.Bu durum insanları kaçak yapılaşmaya itiyor.Geniş çerçeveli bir imar planı düzenlenirse büyük ihtimalle kaçak yapılaşmanın önüne geçeriz.İnlice plajı yanında 120 dönüm mera alanımıza izin verilmiyor. Biz,gençlere yönelik geniş kapsamlı sosyal faaliyetlerin yapılabileceği  , halı saha,basketbol ,tenis gibi. Konuyu Valiliğe bildirdik ve  devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz.

Yanı sıra mahallenin ihtiyaç duyduğu kapalı bir  düğün  salonumuz yok bir çalışmamız var mevcut imar planımız bittiğinde sağlık merkezi düğün salonu gibi projemiz var. İlk öğretim okulu'nun  olduğu bölgede MEB İl müdürlüğü ile takas çalışmamız var.Buraya  kültür merkezi düşünülüyor ki, kütüphane, konferans salonu gibi birimler yer alacak ve  sponsorda bulduk.

Ayrıca  Asartepe  bölgemizde bulunan tarihi eserleri  turizme kazandırmak istiyor ve bir yürüyüş yolu planlıyoruz.Bölgenin tek halk plajı İnlice plajı halk plajı olarak kalması için çalışmamız var.Rantçılara bırakmak istemiyoruz zira orman talan olur.Bura ile ilgili resmi müracaatlarımız var Önemli bir ürünümüzde çok kaliteli barbunya üretiyoruz.Yıllık ortlama  2 milyon tl' lik satışımız var.."

 

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKL İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNLİCE,, KAÇAK, YAPININ, ÖNÜNE, GEÇECEK, İMAR, PLANI, İSTİYOR, ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı