Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 20:30 Bu haber 9059 kez okundu
 
İĞNECE ‘NİN ÖNCELİĞİ, YOL
Müteahhit mağduru olan İğneci köyünde her gün 60 çoCuk okula giderken çile çekiyor.Yol nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan İğneci halkı diğer yandan orman vasfına geçirilen arazileri nedeniyle geçim sorunu yaşıyor. Giresun Tirebolu İğneci köyü muhtarı Zafer Üçüncü 1978 doğumlu.Uzun yıllar gurbet hayatı yaşadıktan sonra İğneciye dönmüş ve köy yaşantısını hep özlediğini ifade ederek köye hizmet için muhtar seçildiğini ifade etti.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
               İĞNECE ‘NİN  ÖNCELİĞİ,  YOL

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yol olmayan yerde yolsuzluk olur” ifadesini anımsatarak söze başlayan muhtar Üçüncü, İğneci’ninde en öncelikli sorununun yol olduğuna dikkat çekti.

Sayıları 60  olan öğrencilerin taşımalı sistemde okula gidiş gelişte    ‘yapılamayan yol’ nedeniyle  her gün çile çektiklerini  dile getirerek 2017’de yapılmış  2 yıl olmadan bozulması nedeniyle müteahhidin mahkemelik olduğunu  kaydetti. Muhtar Üçüncü, Vatandaş ile  küçük miktarda olsa devlet katkısı ile  imam evinin de dahil olduğu bir  köy konağının kaba inşatını bitirdiklerini,  ancak yeterli gelmediğini tamamlanması için 100 binliraya yakın ihtiyaç duyduklarını   ifade ederek şunları aktardı.

Çiftçinin bilinçsiz ekim yaptığını bu nedenle kazanamadığı devletin yönlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Köyün arazilerinin büyük bölümünün orman vasfına geçirildiğini  çare beklediklerini aksi halde göçün önüne geçilemediğini sözlerine ekledi. Taşımalı eğitimin çok yararlı olmadığına işaret eden muhtar öğrencileri öğretmenlerin taşımasının daha yararlı olacağını sözlerine ekledi.

AYRINTILARI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TILA İZLE..

 

--Köy halkından  Harun Köse çiftçilikte geçm sağladığını mutara katıldığını çiftçinin arazilerinin orman vasfına geçişiyle  mağdur edildiğini  çay ve fındığı değerlendiremediklerini anımsatarak çözüm bekliyoruz “dedi.

-

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , İĞNECE, ‘NİN, , ÖNCELİĞİ,, , YOL, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı