Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 17:06 Bu haber 5526 kez okundu
 
İdeal İlişkilere Sahip Olmak İçin Öneriler
Kişiler sahip olmak istedikleri ilişkiler üzerine düşünmeye ve mevcut ilişkileri daha mutlu hale getirmek için sürekli bir arayış içerisinde.
SAĞLIK Haberi
İdeal İlişkilere Sahip Olmak İçin Öneriler

 

Bizde alanında deneyimli  yurt dışından ABD’den   danışanlarına online hizmet veren tüm dünyada geçerli Theta Healing (Teta Şifası ) uygulayıcısı,  İlişki ve Nefes Koçu, Burcu Akyüz Metintaş’a  merak edilenleri sorduk.

 Verdiği bütün eğitimleri zamandan ve mekandan bağımsız olarak  gerçekleştiren, Metintaş, çiftlere ve yalnız bireylere istedikleri  güvenli, mutlu, saygılı ilişkilere sahip olmak için yapılması gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.

Medya-24’ten Melek Şenol’un sorularına  ;Meslek Hayatına Devam ettiği Amerikan Yazılı Olarak yanıt veren   Burcu Akyüz  Metintaş  şunları aktardı.

 

Sizi Kısaca  Tanıyabilir miyiz?

- Elbette. 29 Mayıs 1992 Sakarya doğumluyum. 2 yıl Yoğun Bakım Hemşireliği ve 2 Yıl Beslenme Eğitim Hemşireliği yaptıktan sonra eşimle birlikte Newyork’a yerleştik.

Şuanda burada online olarak eğitimlere devam etmekteyim ve çalışmalarımı Türkiye ile online olarak sürdürmekteyim.

 

 İlişki ve Nefes koçluğu yapıyorsunuz. İlişkileriniz de gözlemlediğiniz en sık problem nedir? Aynı sıkıntıyı yaşayan okurlarımız için de bir kaç tavsiye de bulunur musunuz?

 

- Evet ilişki ve Nefes Koçuyum. Aslında eğitimini aldığım ve uzmanlaştığım farklı koçluk alanları da var ama benim danışanlarım genellikle bu iki koçluk alanından oluşuyor.

Öncelikle ilişki koçluğu bizim ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan alanların başında geliyor. Koçluk doğru soru sorma sanatı olup genelde ilk şu soru yu sorarak başlıyorum.

Bu ilişkide birbirinizin rakibi misiniz?

Yoksa birbirinize destek mi oluyorsunuz?

Bu ilişkinin sahibi misiniz  Yoksa  ortağı mı..?

İnanın rakibiyiz veya sahibiyiz diyenlerin oranı bir hayli fazla.

Durum böyle olunca da ilişkinin gideceği yeri anlamak çok zor olmuyor.

Hepimiz hatalar yapabiliriz, bunlar çok normal süreçler .

Fakat ilişkide kişilerin ilk hataları “kavgasız , çatışmasız, sorunsuz ilişki…3. Online olarak düzenlediğiniz eğitimlerden ve eğitim sürecinden bahseder misiniz?

-  Eğitimlerde online konforuna ulaştıktan sonra bunun daha kolay ilerlediğini fark ettim. Kişileri bir araya getirip; 40 dakika boyunca bir şeyler anlatmanın doğru olmadığını artık uzmanlarda onaylıyorlar.

Ve verdiğim bütün eğitimler, sahibi olduğum eğitim şubesi de dahil, zamandan ve mekandan bağımsız olarak , dünyanın her yerinden, dilediğin eğitimi alma konforu oluşturuyor. Danışan veya yeni eğitmen adaylarına da bunların keyfini sürmek kalıyor .

Soru Verdiğiniz diğer hizmetler nelerdir?

- Aslında başta da dediğim gibi uzmanlık alanım çok geniş. Kendi kişisel gelişim yolculuğum ise lise dönemimde başlayıp, son 4-5 yıldır profesyonel anlamda devam etmekte.

Uluslar arası International Human Design (İnsan Tasarımı ) School’un gelecek yakın bir tarihte, Human Design Sertifikalı bir rehberi olacağım.

 Aynı zamanda tüm dünyada geçerli Theta Healing (Teta Şifası ) uygulayıcısıyım.

Hali hazırda Medikal , İlişki, İkamet, Karma olmak üzere toplamda 6 ayrı kurumdan astroloji eğitimlerim devam etmekte.

Aldığım sayısız koçluk ve kişisel gelişim eğitimlerim devam etmekte.

 Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

- Değişim kişinin elindedir ve eğer kişi gerçekten isterse iyileşebilir ve buna bağlı olarak değişim gösterebilir.

Zihnimiz ise çok çok değerli. Zihnimizi gereksiz şeylerle meşgul etmememiz lazım. 

Zihnimize yatırım yapmalıyız. Yazılar okuyup, notlar alıp, meditasyon yapmalıyız..

Yani zihnimize iyi şeyler sunmalıyız. Güzel besleyelim. Çünkü en zor anlarımızda bize en iyi çözümü sunacak olan şey yine zihnimizdir. Bunun için profesyonel destek almaktan çekinmesin kimse .

Herkese farkındalığın bol olduğu, sağlıklı, şahane günler dilerim.

 

 

İnstegram hesabı :  burcu.metintas

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İdeal, İlişkilere, Sahip, Olmak, İçin, Öneriler,
Haber Yazılımı