Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 01:36 Bu haber 7393 kez okundu
 
HUZUR'UN ADI EĞİRLER KÖYÜ..YALVAÇ ISPARTA
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
 HUZUR'UN ADI EĞİRLER KÖYÜ..YALVAÇ ISPARTA

 

 

 

HUZUR'UN ADI EĞİRLER KÖYÜ..

 

Isparta  /  Yalvaç Eğirler köyü muhtarı Ömer Ali Yılmaz muhtarlıkta 4. döneme girdiğini ifade ederek 2004 mart tan buyana yüzde 10 olan parke taşının yüzde yüzünü tamamladığını, Kalkınma kooperatif kurarak  günde 4 bin ton üretim yaptıklarını ifade ederek öte yandan sağlıklı  içme suyu yeni kaynak bularak  kazandırdığını, bir fırın kazandırdığını, cenaze yıkama aracı,posta kutuları ,camiii restorasyonu, yangın tankları 3 ve 5 tonluk köye kazandırdığını devletin imkanlarıyla dere ıslahını gerçekleştirdiklerini  Allah Devletimize zeval vermesin açıklamasında bulundu.Yurt dışında çok sayıda gurbetçilerinin çalıştığını ve sürekli destek aldıklarını kapalı bir düğün salonu yapmak üzere olduklarını anımsattı.

 

Eğitime çok önem verdiklerini anımsatan muhtar Yılmaz, göç vermediklerini fakat  eğitimini tamamlayanlar iş nedeniyle gitmek zorunda kaldıklarını ileriye yönelik beklentileri arasında 20 bin Dekar   arazilerinin bir bölümünün sulama suyu sorunu yaşadığını , Merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel zamanında yapılan toplacık sulama sahası içerirsindeyiz 2 yıldır deneme yapılıyor tamamlanmasını bekliyoruz " Eğirlerdeki huzurun  Türkiye'ye yansıması dileği ile sözlerini sonlandırdı..

 

Eğirler sokaklarında mikrofon uzattığımız köy sakinlerinden ;

Yaşar Akçiçek, Kamil Yıldız ,Ramazan Demir, Osman Yıldız, Mustafa Demir,Ömer Yalçınkaya, Altın Aydoğan,Osman Aydemir,Nazmi Demir, İbrahim Yıldırım,Hasan Bey,Hasan Akçiçek,Yusuf Danacı  ve Aza Ramazan Dal, muhtarın çalışmalarına destek verdiklerini  aktardılar.,

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

Kaynak: Editör:
Etiketler: , HUZUR'UN, ADI, EĞİRLER, KÖYÜ..YALVAÇ, ISPARTA,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı