Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 21:33 Bu haber 12615 kez okundu
 
HELVACI , ALT YAPI VE EĞİTİME ÇÖZÜM BEKLİYOR
Pamuk, narenciye, buğday ve soda üretiminde öne çıkan Helvac'da ı alt yapı yok, okul yok,spor alanı yok.Elektrik kesintileri had safhada.Her geçen gün göç veriyor. Çok şey değil, asgari ihtiyatların karşılanmasını isteyen muhtar ve azalar mikrofonlarımıza konuştu.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
HELVACI , ALT YAPI VE EĞİTİME ÇÖZÜM BEKLİYOR

 

 

 

 

Adana Karataş Helvacı mahalle muhtarı Ziya Paşa Kılıç, 31 Mart  2019'da yapılan seçimlerde muhtar olduğunu belirterek, azalarla birlikte yaptıkları  değerlendirmede köyün çok eksiği olduğunu tespit ettiklerini belirterek, okulumuz açık olmadığını ,  muhtarlık binası , alt yapı, taziye evi spor   ve  eğitim alanı yok.Kısaca mahalleye hizmet verilmemiş, yanı sıra yol ve parke taşına sorunumuz var.Ve devlet büyüklerimizden bunların çözümüne yönelik yardım bekliyoruz."dedi.

 

Sorunların bunlarla sınırlı olmadığına dikkat çeken muhtar Kılıç, sık -sık kesilen elektriklerin köyde neredeyse sağlam  elektronik cihaz bırakmadığını defalarca şirket yetkililerine durumu ilettiğini anımsatarak, bu güne değin bir çözüm üretemediklerini kaydetti.

Köyle ilgili sorunların İlgili kurumlara iletildiğini ve çare beklediklerini dile getirerek,geçim kaynaklarını tarımın oluşturduğuna dikkat çekerek şunları aktardı.

"çİftçi kazanamayınca köyde durmuyor ve göç veriyoruz sürekli .Her türlü narenciyenim üretildiği Helvacı'da  ürün para etmiyor , bir kooperatifimiz yok ve tüccarlara mecbur kalmış durumdayız.

Sayın Cumhurbaşkanının muhtarlara verdiği değeri biliyoruz ve desteğin sürmesini bekliyoruz "dedi.

İmkan verilirse öncelikle şu üç sorunu  çözmek istediğine işaret eden Muhtar son olarak,Eğitim , spor alanı ve alt yapıyı çözmek istediğine dikkat çekerek, amacımız oyunu aldığımız insanlara hizmet vermek "diye konuştu.

Aza Mert Can Uyan 'da çiftçilikle uğraştığını belirterek köye bir hizmet veremiyoruz zira destek gelmiyor  ya da gelemiyor.Tarıma dayalı destek olmadığı için köyde kimse kalmak istemiyor ve bende mutlu değilim."dedi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: HELVACI, ,, ALT, YAPI, VE, EĞİTİME, ÇÖZÜM, BEKLİYOR, ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı