Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 16:09 Bu haber 6596 kez okundu
 
Hafızayı Doğru Kullanmayı Öğrenin
Birinin ismini dilinizin ucuna geliyor da hatırlayamıyor musunuz? Ya da her hangi bir işle uğraşırken o an yapmayı unuttuğunuz unuttuğunuz oluyor mu?
BİLİM Haberi
Hafızayı Doğru Kullanmayı  Öğrenin

 

 

Zaman zaman hafızanın ve sebep sonuç ilişkisi kurma, tepki verme gibi diğer zihinsel fonksiyonların zayıfladığını duyarız. Üzülmeyin çünkü umut var ve beyin bazı yöntemlerle yeniden güçlenebiliyor . Beyni güçlendirmenin yollarından biri de hafıza teknikleri öğreticilerine baş vurmak. İşte bu konuda Hızlı Okuma Ve Algılama Eğitmeni, Hafıza Teknikleri uzmanı Uğurcan Karakaya 'ya konuyu sorduk.

-Bilgi Çağında Geri Kalma. Bağlantılar ve ilişkileri doğru kur

Dikkat ve Konsantrasyon problemlerine çözümler bulan, kendisinin geliştirdiği ve Türkiye’nin hiç bir yerinde bulunmayan metotlarla Esma-ül Hüsnayı tekrarsız sadece 1 saatte kalıcı olarak öğrenmeyi sağlatan, Hafıza Teknikleri Uzmanı, Uğurcan Karakaya hafızayı doğru kullanmayı öğretiyor ve tüm bunlara yaşayarak şahit olabilirsiniz diyor.

Ve şunlara dikkat çekiyor “Beynin en önemli işlevlerinden biri hafızadır. Hafızayı kullanmayı bilmemek kaderimizi etkileyerek bir çok kez başarısız olmamıza neden olarak kaderimizi belirler. En başta özgüven eksikliği ve başarısızlık yaşatır. Aynı zamanda beynin yetilerine hakim olamayan insan her konuya ezbere ve tekrara dayalı yöntemle yanaşır. Buda çok fazla zaman kaybederek gereksiz bir efor harcamasına neden olur. Mesela ; biz kimyanın A metallerini ( Tekrarsız) öğrenirken yöntem bilmeyen kişi bu soyut elementleri günlerce öğrenmek için tekrar eder. Günde 4 ‘ten  fazla   İngilizce kelime öğrenemezken ve sık sık tekrar etmesi gerekirken biz en az 10 kelime  öğreniyor ve tekrar etmeden günler sonra bile hatırlayabiliyoruz. Tüm bunları yaşayarak şahit olabilirsiniz. Üstelik Esmaul Hüsnayı Türkiye’de sadece benim uyguladığım metot sayesinde 1 saatte kalıcı olarak öğrenebiliyorsunuz. Unutmayın; Bilgili olmak için ne kadar okuduğun değil, ne kadarı hafızanızda kaldığı önemlidir."

-instegram hesabı   superrrrbeyinnnn

-https://www.facebook.com/ugurcan.karakaya.104

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafızayı, Doğru, Kullanmayı, , Öğrenin, ,
Haber Yazılımı