Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 02:37
 
Geçit Köyü’nün İhtiyacı, Dere Islahı ve Sosyal Tesis
Gümüşhane'ye 32 km. mesafedeki Geçit köyü sıra dışı faaliyetleri ile dikkat çekiyor. Her yıl Ramazan ayı boyunca iftar veriyorlar. Dere ıslahı ve sosyal tesis ve içme suyu sorununa çözüm bekliyorlar Medya-24'ten Ramazan Çapar Geçit köyüne yapılan hizmetleri ve ihtiyaç duyulan konuları muhtar ve Azalar'dan öğrendi. Gümüşhane Geçit Köyü muhtarı Hayri Osmanoğlu , bir çok alanda ihtiyaç duydukları hizmeti aldıklarını sosyal bir tesis ve dere ıslahı çalışmasının tamamlanmasını beklediklerini söyledi.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Geçit Köyü’nün İhtiyacı, Dere Islahı ve Sosyal Tesis

 

 Gümüşhaneye 32 km. mesafede bulunan Geçit’te her ramazam ayında bir ay boyunca iftar verdiklerini anımsatarak, soframız herkese açıktır.Muhtarlıkta  4. döneme girdiğini anımsatan Osmanoğlu,Sayın  CumhurbaşkanI Erdoğan’ın çalışmalarından çok memnun olduğunu   ifade ederek yapılan hizmetlkeri şöyle özetledi.

“A sfalt ,parke taşı döşendi.Köy konağı yapıldı.  İçme suyumuz yetersiz. Tek çare 6 km mesafeden su getirebiliriz.4 bin m2 parke taşına ihtiyacımız var .

Diğer yandan  Aza, Nahit Tok,   gurbetçilerimiz yoğun. Her yıl köye en az 3 aile dönüyor.

Aza İdris Soylu  ‘da  Geçmişte Köyün Dernek Başkanlığını  yaptığı dönemde ,gurbetten sılaya şenliği başlattıklarını ve her  yıl nüfusumuz artıyor “dedi.

 

MUHTAR VE AZALARIN AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA  İZLE

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geçit, Köyü’nün, İhtiyacı,, Dere, Islahı, ve, Sosyal, Tesis,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı