Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 00:46 Bu haber 11478 kez okundu
 
Gazi Mahallesi, Yol ve alt yapı'ya çözüm bekliyor
Belde iken Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen Kozan Gazi mahallesi eski günlerini arıyor. Sürekli göç veren mahallede alt yapı ,, kapalı pazar alanı sosyal tesis yok.İyi niyetli muhtarı Osman Gök, hizmetlerin zamanla geleceğine inanıyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Gazi Mahallesi, Yol ve alt yapı'ya çözüm bekliyor

 

ADANA /  Kozan Gazi mahallesi önceden belde  iken mahalleye dönüştü muhtar Osman  Gök, Büyükşehir yasası ile belediye'den mahalleye dönüşünce teknik malzeme, personel gibi imkanlar artık yok.İhtiyaçları ilgili kurumlara bildiriyoruz ve anlayışla imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyorlar "dedi.

Göç verdiklerine işaret eden muhtar geri dönüşlerin çok az olduğunu belirtti.Sağlık evinin olduğunu , lise ve ortaokulun bulunduğunu alt yapının yetersizliğini dile getirerek ileriye yönelik olarak şunları aktardı.

"İlk üçe yol, pazar yerinin üzerinin kapatılması, taziye evinin bulunmadığını ve bir taziye evi istediklerini , Gerek Belediye Başkanları Gerekse Kaymakamlığın İmkanları Ölçüsünde Destek Verdiklerine Dikkat Çekerek, destek verdiklerini Büyük Şehir Yasası ile imkanları kaybettiklerini bunun ileride düzelmesi umudu taşıdığını söyledi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazi, Mahallesi,, Yol, ve, alt, yapı'ya, çözüm, bekliyor,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı